הוראת תקשורת - במכללת אורות ישראל
הוראת תקשורת - במכללת אורות ישראל צילום: מכללת אורות ישראל

מכללת אורות ישראל – קמפוס הגברים ברחובות, המכללה התורנית המובילה לחינוך, מכשירה מחנכים ומחנכות, מורים ומורות לילדי ישראל בכל הגילים, והינה בית מקצועי לאלפי מורים בישראל.

המכללה מכשירה בני ישיבות לתואר ראשון בחינוך והוראה מתוך תחושת שליחות ואחריות לעתיד מדינת ישראל והעם היהודי, ומתוך אמונה שהבאים בשערי המכללה ובוגריה יהיו מורים ומחנכים יראי שמים, בעלי תודעה דתית עמוקה והשכלה רחבה, הרואים עצמם כמחנכי דורות של תלמידים לתורה, ליראת ה' ולאהבת ארץ ישראל.

לסטודנטים במכללה מגוון רחב של התמחויות וביניהן לימודי הוראת תקשורת, שהפכו להיות בין החוגים המובילים בקרב הסטודנטים. רבים ממשתתפי החוג לומדים מתוך רצון להשפיע על השיח התקשורתי, במדיה המסורתית והחדשה, מתוך תפיסת עולם תורנית לאומית.

סטודנטים הלומדים בהתמחות זו, מקבלים בסיס ידע נרחב בתקשורת ורוכשים כלים דידקטיים להוראת תקשורת בשיטות ייחודיות. במקביל, הם נחשפים לסדנאות מעשיות ולומדים הלכה למעשה את העבודה התקשורתית.

לפרטים והרשמה ללימוד הוראת תקשורת במכללת אורות ישראל לחצו כאן

סטודנטים רבים מצאו את עצמם במהלך הלימודים ולאחריהם עוסקים בהוראת התקשורת במוסדות החינוך, ואף משתלבים במשרות מלאות או חלקיות בערוצי התקשורת השונים בישראל. כך למשל, אלדר ממן, סטודנט שנה ג' במכללה, שהשתלב כבר בשנה הראשונה ללימודיו ככתב בערוץ 20. "באתי עם קצת רקע של יחסי ציבור, אבל אם לא הייתי נחשף לאנשי תקשורת במהלך הלימודים כמו אבי שמידט, מיכאל מירו ובני טייטלבאום, אין סיכוי שהייתי מגיע לאן שהגעתי" הוא אומר. "הם חשפו והכניסו אותי לעולם הזה".

ממן התחיל את דרכו התקשורתית כאמור בערוץ 20, וכיום משמש ככתב ועורך בחדשות 0404. "במקום בו אין אנשים, השתדל להיות איש" הוא אומר על העבודה בעולם התקשורת, ומסביר, "אין מספיק אנשים בעולם התקשורת שמציגים ערכים בכלל, ואת התורה בפרט, וזה מאוד חשוב וקריטי בימינו. חייב שיהיה מי ש'ילכלך' את הידיים ויעסוק בזה, כדי לקדם את האג'נדה שלנו" הוא אומר בתשובה לשאלה כיצד משלבים בין לימודי הקודש של תלמידי הישיבה לבין הוראת התקשורת, שהם, יש שיאמרו, שני עולמות שלעולם לא ייפגשו.

הלימודים במכללה מאפשרים, כאמור, לצאת גם עם תואר וגם עם תעודת הוראה. ממן, שהשתלב עד כה בתעשייה, מספר כי הוא חצוי בין שני העולמות, ושאולי ישלב בין השניים. "הלימודים במכללה מתקיימים באווירה משפחתית, מתחשבת, ומהווים מקום חם. אני מאד ממליץ ומעודד לעסוק בתחום התקשורת ולהשפיע, ואין מה לדאוג" הוא מדגיש, "המכללה מעבירה את הלימודים בצורה צנועה ומונגשת לציבור הדתי".

הלימודים במכללת אורות ישראל ברחובות, במסלול לבני הישיבות, מותאמים בדיוק לציבור הדתי, ומאפשרים לו לשלב את לימודי התואר ביחד עם לימודי הישיבה, מבלי להפסיד דבר, במטרה להכשיר מורים ור"מים ברמה מקצועית גבוהה, מתוך תחושת שליחות ואחריות לעתיד העם היהודי, ומתוך היכרות עם החומרים המעודכנים ביותר בתחומי המחקר ודרכי ההוראה.

כדי לא לפגוע בלימודי הישיבה של התלמידים, הלימודים במכללה מתפרשים על פני 4 שנים – בימי שישי במהלך כל השנה, בימים מרוכזים בחופשות בין הזמנים ובאמצעות קורסים מתוקשבים בלמידה מרחוק. בין החוגים הנלמדים במכללה יכולים הסטודנטים לבחור בין הוראת מקצועות ריאליים, הוראת מקצועות קודש, חינוך מיוחד ועוד, כך שכל סטודנט יכול לבחור את המסלול ואת ההתמחות הקרובים לליבו.

לפרטים והרשמה ללימוד הוראת תקשורת במכללת אורות ישראל לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו