דניאל זמיר
דניאל זמיר צילום: שרבן לופו

המוזיקאי הדתי דניאל זמיר סיפר היום (חמישי) כי הוא סורב לעבור לפני הבימה בבית כנסת דתי לאומי בשכונת קטמון בירושלים.

זמיר, שיצא מהארון לפני מספר חודשים, כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "מתחיל להישבר. היום בבית כנסת המרכזי 'שטיבלך' בקטמון, כיפות סרוגות קלאסי, לא נתנו לי להתפלל כחזן ולהגיד קדיש על סבתא שלי. ניחוש אחד מה הסיבה".

לדבריו, גבאי בית הכנסת ניגש אליו אחרי התפילה והסביר לו בלחש: "מחילה, אנשים אמרו לי שיצאת מהארון אז אסור לך להיות חזן".

דבריו של זמיר עוררו סערה. ח"כ גלעד קריב (העבודה) כתב: "דניאל יקר. אם אתה מוכן, אנא שתף אותנו בשם סבתך זכרה לברכה. אני בטוח שרבים יתפללו לזכרה או ילמדו פרק או הלכה לעילוי נשמתה. שתזכה להמשיך זכות את הרבים באין ספור תפילות כשליח ציבור ובקידום דרך ארץ ותורה שדרכיה דרכי נועם".

העיתונאי רועי שרון הגיב למקרה וכתב: "אתה יכול להיות דתי וגנב, דתי ולוקח שוחד, דתי ונואף, ואפילו דתי ועבריין מין אבל רק תצא מהארון ונפסלת". לעומת זאת, יאיר אוריאל כתב: "חשבת שתדגול בפומבי באיסורי תורה חמורים וכולם יעצמו עיניים?".

מאוחר יותר עדכן זמיר כי הגבאי התנצל בפניו. "ברוך השם הגבאי הראשי של בית הכנסת התקשר, התנצל, ואמר שלעולם דבר כזה לא יקרה בבית הכנסת", סיפר. "אנחנו מקום של שלום, לא של מלחמות. התנצל בשם הקיצונים שיש בכל מקום. ברוך השם, סוף טוב. לפחות לבינתיים. תודה לכולם על התמיכה והאהבה. בהחלט מרגש ולא מובן מאליו".