ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע הערב (חמישי) על תחילת המבצע למתן חיסון שלישי נגד נגיף הקורונה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג יקבל את החיסון השלישי הראשון בישראל - כבר מחר בבוקר.

''ועדת המומחים המליצה ברוב מוחץ לחסן את האוכלוסייה המבוגרת בישראל'', אמר בנט וביקש מאזרחי ישראל: "תתקשרו כבר עכשיו להורים שלכם ותדאגו שהם יקבלו את החיסון המשלים בהקדם. כבר ביום ראשון הקרוב ניתן יהיה לקבל את החיסון השלישי בקופות החולים".

''הממצאים מראים שיש דעיכה של חיסוניות הגוף לאורך זמן, המטרה של החיסון המשלים היא לחזק אותה מחדש. אני קורא לכל המבוגרים שקיבלו את החיסון השני - לכו להתחסן בחיסון המשלים ותדאגו לעצמכם", ביקש ראש הממשלה.

המסר המרכזי בנאומו של בנט היה: "אנחנו חייבים שקצב ההתחסנות ינצח את קצב התפשטות המגיפה".

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר הערב כי "זן הדלתא מדבק הרבה יותר. בניגוד לעבר, את המשבר הזה נעלים ללא שיקולים זרים ופוליטיים. קיבלנו החלטה ברורה - לעשות הכל כדי להשאיר את המשק פתוח. רואים בפתיחת שנת הלימודים כסדרה יעד אסטרטגי, ונעשה ככל שניתן כדי שתיפתח באופן מלא".

שר הבריאות סיפר כי החל משבוע הבא ייפרשו בכל רחבי הארץ מתחמי בדיקות מהירות. ''בתי המרקחת התחילו כבר היום בשיווק הבדיקות הביתיות".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, הנחה היום את קופות החולים להתחיל לחסן במנה שלישית גילאי 60 ומעלה מיום ראשון.

קבלת המנה השלישית תתאפשר חמישה חודשים לאחר השנייה. בשלב זה, פחות מ-60 עם מחלות רקע לא יוכלו להתחסן.

הרב מרדכי חסין
צילום: באדיבות המשפחה

מרדכי חסין, אב לחמישה ילדים, נפטר היום (חמישי) בבית החולים סורוקה בבאר שבע, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה, והוא בן 38 בפטירתו.

חסין לא סבל ממחלות רקע ולא התחסן נגד הקורונה. הוא נדבק ופיתח תסמינים נשימתיים קשים בגללם אושפז. הלוויתו תתקיים בשעה 21:30 הרב בבית העלמין החדש בעכו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו