חיסון לקורונה
חיסון לקורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

אחרי שגוגל הודיעה כי עובדים שיבקשו לחזור לעבודתם במשרדי החברה יידרשו להוכיח כי התחסנו נגד נגיף הקורונה, גם פייסבוק מצטרפת לדרישה והודיעה כי עובדים שלא יציגו תעודת התחסנות לא יוכלו לחזור לעבודתם בחברה.

סגנית נשיא פייסבוק, לורי גולר, אמרה כי "כאשר משרדינו נפתחים מחדש, אנו נדרוש ממי שמגיע לעבוד באחד מהקמפוסים שלנו בארה"ב, להתחסן. הדרך בה ניישם את המדיניות הזו תהיה תלויה בתנאים ובתקנות המקומיות.

''יהיה לנו תהליך עבור מי שאינו יכול להתחסן מסיבות רפואיות או אחרות, ונבצע הערכה של הגישה שלנו באזורים אחרים ככל שהמצב יתפתח. אנו ממשיכים לעבוד עם מומחים על מנת להבטיח כי תכונית החזרה למשרדים שלנו תהיה תחת העדפת הבריאות והבטיחות של כולם", ציינה גולר.

פייסבוק כבר הודיעה כי במידה ועובדים יוכלו להמשיך לבצע את עבודתם מהבית, ללא צורך בהגעה למשרדי החברה, היא תעניק לכך עדיפות. החוק הפדרלי בארה"ב מעניק למעסיקים את הזכות לדרוש מהעובדים להתחסן במידה והם רוצים להגיע למקום עבודתם.

גם בתי המשפט בארה"ב דחו בחודשים האחרונים מספר תביעות של מתנגדי חיסונים שעתרו נגד אוניברסיטאות ובתי חולים שדרשו מהם להתחסן על מנת לחזור לעבודתם שם. עוד לפני הודעת פייסבוק, הודיע מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי כי החברה תדחה בחודש אחד את חזרת העובדים למשרדי החברה עקב התפשטות וריאנט הדלתא של נגיף הקורונה, ועובדים שיבקשו לחזור לעבודתם במשרדי יידרשו להציג תעודת חיסון. "

אני מקווה שהצעדים הללו יעניקו לכולם שקט נפשי גדול יותר כאשר המשרדים ייפתחו מחדש", אמר פיצ'אי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו