בנט בעוטף עזה
בנט בעוטף עזה צילום: קובי גדעון / לע"מ

בתום הערכת מצב ביטחונית ובאישור הדרג המדיני - הוחלט על הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה מ-6 ל-12 מיילים ימיים, החל ממחר בבוקר (ו׳).

בנוסף, החל מיום ראשון תתאפשר הכנסת ציוד וסחורות לטובת המשך פעילות פרוייקטים של הקהילה הבינלאומית בעזה בתחומי מזון, מים, רפואה ודיג. זאת לצד אישור הכנסת מוצרי חשמל וחקלאות, מישראל לרצועה. כמו כן, יתאפשר ייצוא של פסולת מתכת משטח הרצועה לישראל.

עוד הוחלט, כי יתאפשר מעברם של פלסטינים תושבי הרצועה לחו״ל דרך מעבר אלנבי, בכפוף לקריטריונים המאושרים. בנוסף, באופן חד-פעמי תתאפשר הכנסת 29 כלי רכב פרטיים שנשארו במעבר ארז מאז מבצע ״שומר החומות״.

מיחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי הצעדים האזרחיים שאושרו על-ידי הדרג המדיני מותנים בהמשך השמירה על היציבות הביטחונית באזור.

מוקדם יותר היום (ה') נפגש ראש הממשלה נפתלי בנט עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. בנט אמר לראשי הרשויות כי הוא "בעד סיוע הומניטרי לרצועת עזה וכמה שיותר, אבל צריך גם לייצר משוואה שברגע אחד עוצרים את הכול ואז הם מבינים שיש להם מה להפסיד".

בנט הוסיף כי "נמשיך להכות בטרור ביד אחת וביד השנייה לשפר את התנאים בעזה. אנחנו מתעסקים כרגע רק בזרועות התמנון כשאר ברור שהכול מגיע מאיראן, וגם לשם נגיע".

במפגש השתתפו ראש העיר שדרות, אלון דוידי, ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, ראש מועצת חוף אשקלון, איתמר רביבו, סגן ראש מועצת שער הנגב, יוסי קרן, וסגן ראש מועצת אשכול, דודי אלון.

רה"מ בנט שוחח עם ראשי הרשויות על המצב הביטחוני וכן על ההתמודדות עם זן הדלתא, שמע את הצרכים בשטח וציין כי יפעל לחיזוק יישובי עוטף עזה.

"אני מודה לראש העיר שמארח אותנו ולכל ראשי המועצות שהגיעו'', אמר בנט. ''בדרך כלל מגיעים לפה כשיש מלחמה או סבב, אבל היה חשוב לי להגיע עכשיו כשאין, בזמן שגרה, כי התושבים חיים פה כל הזמן. אני מודע להשפעה של הסבבים האלה, גם ברגעי השקט זה לא נגמר. האפקט עוד קיים - גם האפקט הנפשי וגם האפקט הפיזי. אתם חשובים לי מאוד ברמה האישית וחשובים מאוד למדינת ישראל.

''אנחנו פועלים כדי לתת לעוטף עזה וליישובי הדרום כמה שיותר רוגע ושקט ארוך טווח. יש הזדמנויות לא קטנות. אני רוצה בעיקר לומר לכם תודה - אתם פה כל הזמן ושומרים על הבית", הדגיש ראש הממשלה.

צה"ל תקף ביום ראשון האחרון מחנה צבאי ותשתיות של חמאס ברצועת עזה בתגובה להפרחת בלוני תבערה מוקדם יותר לשטח ישראל - שגרמו לשלוש שריפות קוצים במועצה האזורית אשכול. מטוסי קרב תקפו כמה מטרות של חמאס שהיו סמוכות לאתרים אזרחיים, ובהם בית ספר.

לצד התקיפה ברצועה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, הודיע שמרחב הדיג ברצועה יצומצם בחצי בשל הפרחת הבלונים: מ-12 מיילים ימיים לשישה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו