הרב נאומבורג
הרב נאומבורג צילום: כאן 11

חדשות 13 ומכינת עצמונה הגיעו להסדר מחוץ לבית המשפט, שלפיו הערוץ יפצה כספית את המכינה הקדם־צבאית ואת הרב אסף נאומבורג.

עיתונאי "מקור ראשון" ישי פרידמן דיווח כי שני הצדדים הגישו לבית משפט השלום בתל־אביב בקשה לסיים את ההליך המשפטי ביניהם, לאחר ש"התובעים והנתבעים הגיעו להסכמות הכוללות רכיב כספי, מחוץ לכותלי בית המשפט".

תחילתה של הפרשה בשנת 2019, כאשר ערוץ 13 פרסם הקלטות משיעורי רבני מכינת עצמונה, ובעיקר משיעוריו של הרב אסף נאומבורג, רב במכינה. בכתבה, ששידר הכתב עמרי מניב, נטען למעשה שהמכינה מטיפה לערכים אנטי־ציוניים ומתנגדת לגיוס לצה"ל.

לאחר השידור בחדשות 13 התברר שהכתבה סילפה את דברי הרב נאומבורג והוציאה אותם מהקשרם. בשיעורו "המחיז" נאומבורג בפני תלמידיו עמדות של הציבור החרדי בסוגיות ציבוריות, ובהן ההתנגדות לשירות בצה"ל, אך כתב חדשות 13 נתן לצופים להבין שאלה עמדותיו של מעביר השיעור ושל מכינת עצמונה עצמה.

מכיוון שהפרסום עורר סערה וגרר ביקורת על המכינה ורבניה, הגישה מכינת עצמונה תביעה נגד חדשות 13. חדשות 13 ועמרי מניב פרסמו התנצלויות אך המכינה והרב לא הסתפקו בהתנצלות והגישו תביעת נזיקין נגד ערוץ 13. הערוץ בחר לא להגיש כתב הגנה וחתר להגיע להסדר חסוי שבמרכזו "רכיב כספי". למעשה הערוץ יפצה כספית את המכינה ואת הרב נאומבורג.

מערוץ 13 נמסר בתגובה: "הנושא הוסדר ברוח טובה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו