ארכיון
ארכיון צילום: רויטרס

חברת Zodiac Maritime הבריטית שבבעלות אייל עופר הודיעה בצהריים (יום שישי) כי שני אנשי צוות נהרגו במתקפה על ספינת MERCER STREET.

שני ההרוגים, לפי הודעת החברה, הם אזרח רומני ואזרח בריטי. התקיפה התרחשה בלילה האחרון ליד האי מסירה השייך לנסיכות עומאן. בבריטניה חוקרים את התקרית ומבהירים: "זה לא מעשה פיראטי".

חברת Zodiac Maritime אישרה מוקדם יותר כי עלה חשד לניסיון פגיעה בספינת הדלק במהלך שייט מטנזניה לאיחוד האמירויות. הספינה בבעלות יפנית ומנוהלת על ידי החברה בבעלות אייל עופר.

בחודשים האחרונים הותקפו כמה ספינות ישראליות וגורמים בישראל הפנו אצבע מאשימה כלפי איראן. לפי דיווחים זרים במלחמת הצללים בין ישראל לאיראן נפגעו כלי שיט רבים שמזוהים עם שתי המדינות.

בתחילת יולי הותקפה בצפון האוקיינוס ההודי הספינה CSAV TYNDALL שהיתה בעבר בבעלות ישראלית חלקית ועשתה את דרכה לאיחוד האמירויות. לא היו נפגעים. בחודש אפריל הותקפה הספינה HYPERION RAY של רמי אונגר, ליד נמל אל-פוג'יירה שבאיחוד האמירויות.

התקיפה של HYPERION RAY התרחשה אחרי החבלה בספינת הביון האיראנית "סאביז" שיוחסה לישראל, וכמה ימים אחרי הפיצוץ במתקן הגרעיני בנתנז - שגם כן יוחס לישראל באיראן ובתקשורת הזרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו