מירי רגב
מירי רגב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כבר התרגלנו לצעקות, ויכוחים וסערות בדיוני הכנסת, אבל לצחוק מתגלגל מעל בימת הכנסת – לא ממש.

ביום רביעי האחרון במהלך נאומה של חברת הכנסת והשרה לשעבר מירי רגב (הליכוד), היא התפקעה מצחוק כאשר השר זאב אלקין (תקווה חדשה) נכנס למליאה.

הבוקר היא שוחחה עם ניסים משעל ב־103fm והגיבה לדברים. בהמשך, מתחה ביקורת נוקבת על הממשלה ועל הצעת החוק של שר המשפטים גדעון סער, אשר תמנע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה.

"אלקין הגיע, השאוויש (משרת) הביא את המפתחות של ה'גועליציה'. שאוויש, מה העניינים? איך זה להיות שאוויש? אלקין, איך זה להיות שאוויש, בחייך, אלקין", קראה ח"כ מירי רגב אל עבר השר שלשום (ד'), ולא הצליחה לשמור על ארשת פנים רצינית.

הבוקר הסבירה כי "אלקין בא מתוך הליכוד, ואני מצפה מאנשים שבאים מתוך הליכוד לא לבוא עם כל כך הרבה רוע ואכזריות כלפי המפלגה אליה הוא השתייך. הוא מתנהג בכל כך אכזריות. אלקין הוא שאוויש של השמאל, הוא עובד בשביל עבאס, הורוביץ ולפיד".

קטע הווידאו פורסם ברשתות והוביל לתגובות רבות, כאשר רבים תהו מהי משמעות המילה שאוויש. "שאוויש זה סוג של כינוי לאדם שבעצם עושה את כל העבודה השחורה מסביב", הסבירה רגב. "בעיניי זה מה שהוא עושה, הוא משרתם של השמאל. אדם מהליכוד, מהימין שהוא והמפלגה שלו כולל ימינה, בנט הנוכל ואיילת הנוכלת המתחסדת. הציבור לא נותן אמון בראש הממשלה בנט. קואליציה שהיא באמת גועליציה, כוחנית, עם עריצות".

עוד הוסיפה וביקרה את התנהלות הממשלה: "צר לי בשביל מדינת ישראל שזו הממשלה שלה, הם מונעים מאיתנו להגיש חקיקה, להיות ח"כ בוועדות, מונעים מאיתנו לעשות את תפקידנו כאופוזיציה. רוב הציבור בחר במי שיושב באופוזיציה, ולא ב'גועליציה' הזאת, שמי שמרכיב אותה זה סיעות קטנות שלא נבחרו, ודאי לא לעמוד בראשות הממשלה". כמו כן, טענה: "למדינת ישראל מגיעה מנהיגות אחראית, אנשים עם ניסיון, ולא אנשים טירונים שאין להם שום ניסיון".

בהמשך, התייחסה להצעת החוק שמקדם שר המשפטים גדעון סער, לפיה נאשם בפלילים לא יוכל להרכיב ממשלה: "גדעון סער הביא הצעת חוק בה הוא מתנקם בביבי נתניהו. זה דבר הזוי. הוא יודע שאם נתניהו יתמודד, הוא ינצח את כולם ורוב האנשים שנמצאים היום בממשלה ילכו הביתה. אני, מירי רגב, אעשה את הכול כדי שהחוק הזה לא יעבור. גם אני וגם חבריי, משום שאנחנו חושבים שיש כאן מסע נקמה אישי של גדעון סער, והוא מצוי בניגוד עניינים. מחר בבוקר הוא יתווכח עם השכן שלו, וילך להביא הצעת חוק בעניין הזה?".