ניר ברקת
ניר ברקת צילום: משה ביטון

כ-2,000 חקלאים הפגינו אתמול ברחבי הארץ נגד הרפורמה שמקדם משרד האוצר.

המפגינים דרשו לעצור את העלאת המכסים ופתיחת הרגולציה ליבוא פירות וירקות במסגרת חוק ההסדרים, שלדבריהם תפגע במשק הישראלי, ולקדם רפורמה חלופית שתוסכם במשותף.

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד תומך במאבקם, "החקלאות הישראלית היא תמצית הציונות בת ימינו, היא נכס לאומי לשעת חירום, פרנסה למשפחות רבות ובעלת פוטנציאל יצוא עצום. לצערי, הממשלה מתייחסת לחקלאות ולחקלאים כאל נטל, במקום להתייחס אליהם כאל נכס וכמקור לצמיחה ועוצמה לאומית".

ברקת מציין כי התוכניות שגיבש בשנים האחרונות לצפון, לדרום וליו״ש, יחד עם פרופ׳ מייקל פורטר מאוניברסיטת הרווארד, מאיצות את ההשקעות והיזמות בפריפריה ובחקלאות, מחזקות את חוסנם של החקלאים ומסייעות להאצת היצוא וההכנסות למדינה. "טעות עושה הממשלה כשהיא מתחילה בצעד חד צדדי שכזה, אשר פוגע עוד יותר גם בחקלאות וגם בפריפריה, ורק יחמיר את המצב", ציין ברקת.

"אם אנו רוצים לעשות את הדבר הנכון עלינו לאמץ את המודל האירופי, שמצד אחד מוזיל את אמצעי הייצור לחקלאים בארץ ומצד שני שומר על התחרות בשוק המזון. ככה נבטיח שהחקלאות כחול-לבן תשמר ותשגשג, אך גם נוזיל את יוקר המחייה והמזון באמצעות שמירה על התחרות בשוק, וזאת מבלי להכביד על תקציב המדינה. חקלאות כחול-לבן היא נכס אסטרטגי של מדינת ישראל ועשייה ציונית שעלינו לשמור ולטפח", דברי ברקת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו