ראש הממשלה נפתלי בנט
ראש הממשלה נפתלי בנט צילום: שלו שלום/TPS

ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע היום (שישי) למנהלי קופות החולים כי היעד של המדינה הוא לחסן מיליון וחצי מבוגרים בני 60 ומעלה בתוך שמונה עד עשרה ימים. לדברי בנט, המדינה תממן עבור הקופות כוח אדם של פיקוד העורף, לצד כוח אדם נוסף במימון המדינה.

מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רוזנברג, אמרה "בכוונתנו לעשות כל שיידרש כדי לעמוד ביעד הזה. נפתח מתחמי חיסון ייעודיים, נזמן באופן יזום את האוכלוסייה הרלוונטית ונגדיל את כוח האדם ככל שידרש".

מבצע החיסון השלישי התחיל היום ולבית החולים שיבא בתל השומר הגיעו נשיא המדינה יצחק הרצוג ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. השניים התחסנו יחד עם רעיותיהם. "זה צעד חשוב מאוד למען הסולידריות החברתית במדינת ישראל", אמר הנשיא הרצוג. "החיסון הוא הושטת יד לאחר, שאכפת לנו מהם ואנחנו לא רוצים שיידבקו כי הווירוס הוא קטלני, מסוכן וערמומי. בסוף צריך לקבל החלטות איך לדאוג לכלל האוכלוסייה".

בתוך כך מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש אמר היום (שישי) לחדשות 13 כי יש לנקוט בצעדים קשים יותר לאור כמות הנדבקים העולה.

על מבצע החיסון השלישי לבני 60 ומעלה אמר כי הוא "נועד להגן על האוכלוסייה המבוגרת שעלולה לחלות בתחלואה קשה, את כמות ההדבקות הוא לא יפחית כי מרבית הנדבקים הם ילדים וצעירים".

"החיסון יאפשר לנו לקחת שולי ביטחון כי יהיו פחות חולים קשים. לגבי בטיחות החיסון, יש נתונים מהעולם ומהארץ, ולפיהם אין סיבה שהמנה השלישית תגרום לנזקים. אנחנו יודעים שהחיסון השלישי מעלה את כמות הנוגדנים ושנוגדנים משמעותם הגנה. כשנגיע למסה של מתחסנים, אני מקווה שנוכל לראות שיורדת התחלואה הקשה, מעריך שזה יהיה בשבועות הקרובים".