חיסון קורונה
חיסון קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

כ-80 אלף חיסונים של פייזר נגד קורונה בעלות 6 מיליון שקלים צפויים להיזרק מחר לפח.

בקופות החולים יש עשרות אלפי חיסונים שפג התוקף שלהם מסתיים היום. זאת על רקע סירובה של חברת פייזר העולמית לאשר הארכת תוקף של חיסונים בשום מקום בעולם. כך דווח בחדשות 12.

ישראל עשתה מאמצים גדולים כדי שלא לזרוק אף חיסונים, ואף חתמה עסקה עם דרום קוריאה שבמסגרתה הקוריאנים קיבלו מישראל 700 אלף חיסונים עם תוקף עד סוף יולי, בתמורה לכמות זהה עם תוקף ארוך יותר שהם יעבירו לישראל בספטמבר או אוקטובר.

משרד הבריאות מסר בתגובה "מדינת ישראל מנהלת את מלאי החיסונים שלה תוך שימת לב לתפוגת המוצר ולהיותו מוצר מציל חיים המבוקש על ידי רבים בעולם. בעוד שהמדינה חתומה על הסכמי חיסיון ולא ניתן לחשוף כמויות חיסונים מדויקות, ניתן לשתף כי חלק מהאצווה שתוקפה ה-31.7 שימש לחיסון תושבי מדינת ישראל שנעתרו לקריאות מערכת הבריאות וראש הממשלה להקדים ולהגיע להתחסן וחלק מהאצווה שחולף עם קוריאה (שקצב ההתחסנות שלה כעת גבוה) תמורת מנות עתידיות.

"עם זאת, לכל תושב שהתחסן במנה הראשונה שמורה מנה שנייה וכל אזרח שיחפוץ בכך יכול להתחסן גם כעת. אנו קוראים לתושבי ישראל לבוא ולהתחסן כנגד קורונה ובכך להגן על עצמם ועל הסובבים אותם מפני מחלה קשה זו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו