אבו מאזן
אבו מאזן צילום: רויטרס

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מאשים את ממשלת ישראל על משרדיה השונים בחיזוק ההתנחלויות בגדה המערבית, בגניבת אדמות וב"טיהור אתני בשטח הפלסטיני הכבוש".

בהודעה שפרסם ציין משרד החוץ הפלסטיני, כי התקשורת הישראלית הציגה באחרונה תיעוד המלמד על המעורבות של הממשלה והמוסדות הרשמיים בישראל בתמיכה, מימון, עידוד ובלגיטימציה של ההתנחלויות.

לדברי משרד החוץ הפלסטיני, מדובר גם ב"מעורבות של פקידים ישראלים, חברי כנסת ומוסדות רשמיים ובלתי רשמיים, בין אם בהעברת חלק מתקציביהם לתמיכה בהתנחלויות, או בעקיפת חוקים כדי להקל על התהליך של גניבת אדמות פלסטיניות והקצאתן להתנחלויות, לארגונים הקשורים בהם ולארגוני ההתפשטות הטרוריסטיים".

עוד טען משרד החוץ הפלסטיני, כי העדויות שפורסמו מהוות "עדות ברורה לכך שממשלות ישראל בזו אחר זו הן ממשלות התנחלות שכולן היו מעורבות בהפרה בוטה זו של החוק הבינלאומי ונטלו חלק בפשע ההתנחלות שהינו כפשע מלחמה ופשע נגד האנושות".

בהקשר זה ציין משרד החוץ הפלסטיני את הקצאת סכומי כסף גדולים מתקציב משרד החקלאות הישראלי לתמיכה במאחזים בגדה המערבית ולהרחבת שטחם.

משרד החוץ הפלסטיני קרא למועצת הביטחון של האו"ם ליטול על עצמה את האחריות המשפטית והמוסרית שלה כלפי "פשע" זה, להפוך את החלטותיה למחייבות עבור "הכוח הכובש" וליישם את החלטות האו"ם הרלוונטיות, והבולטת שבהן הוא החלטה 2334.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו