איילת שקד
איילת שקד צילום: חיים טויטו

שרת הפנים איילת שקד אמרה היום (ראשון) בוועידת הקיץ של העיתון בשבע ואתר ערוץ 7 כי לאחר פקיעת חוק האזרחות היא מקבלת לפתחה בקשות אזרחות של פלסטינים.

"עד עכשיו קיבלתי 1,200 בקשות אזרחות או תושבות של פלסטינים", אמרה השרה שקד. "300 בקשות חדשות וכל השאר זה בקשות של שדרוג מעמד".

"זה לא היה קורה אם בליכוד לא היו מפעילים לחץ אטומי על שיקלי להפיל את החוק ולא היו מפילים את החוק בעצמם", הוסיפה. "חוק האזרחות זו תעודת עניות לאופוזיציה".

שקד התייחסה לאפשרות שישראל נגררת למבצע צבאי ומפלגת רע"מ מאיימת להפיל בעקבות כך את הממשלה. "אז אין ממשלה", אמרה. "האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל הם מעל הכל וגם האינטרסים הלאומיים. אם יהיה צורך מבצעי לצאת למבצע צבאי בעזה ומנסור עבאס יאיים שיציאה למבצע משמעותה סופה של הממשלה - לא נהסס ונצא למבצע בעזה ופשוט לא תהיה ממשלה''.

איילת שקד בועידת הקיץ: האינטרסים הביטחוניים של ישראל מעל הכל ועידת הקיץ של כנס ירושלים

בנוגע למאחז הערבי הלא חוקי חאן אל אחמר אמרה שרת הפנים כי יש צורך לפנות אותו אך לגיטימי שהדבר לא יקרה בשבועות הראשונים לכהונת הממשלה. "אני גם היום חושבת שאת חאן אל-אחמר צריך לפנות".

''המאבק בקורונה והעברת התקציב הן המשימות העיקריות שלנו לחודשיים הקרובים. ״אנחנו חיים במדינה שבה שלש שנים לא היה תקציב ואנחנו פועלים לתקן את זה״, סיפרה שקד.

באשר למדיניות הממשלה אמרה שקד: ״אנחנו חושבים שלא צריך לשתק את המדינה בגלל מגיפת הקורונה אלא ללמוד לחיות איתה ולכן החליט ראש הממשלה לחסן חיסון שלישי. אנחנו המדינה הראשונה בעולם״.

השרה שקד התייחסה לסערה סביב דעותיה של השרה שאשא ביטון ואמרה כי ״אין מכחישי קורונה
בממשלה. יש מדיניות שונה ממה שהיה וראש הממשלה מתווה מדיניות של חיים לצד הקורונה״. שקד הוסיפה כי היא ״חושבת הפוך מהשרה ביטון וחושבת שצריך לחסן את הילדים בבית הספר. זה
בסדר שיש דעות אחרות בממשלה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו