אליעזר (צ'ייני) מרום
אליעזר (צ'ייני) מרום צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

אתר החדשות האיראני 'אל-עאלם' דיווח בסוף השבוע כי המתקפה נגד הספינה 'MERCER STREET' סמוך לעומאן, שבה נהרגו היום אנשי צוות רומני ובריטי, הייתה תגובה לתקיפה ישראלית שהתרחשה לאחרונה בסוריה. עוד דווח כי בתקיפה בסוריה נהרגו "שני אנשי ההתנגדות" שמוצאם לא צוין.

אלוף (מיל') אליעזר (צ'ייני) מרום, מפקד חיל הים לשעבר, שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm ואמר: "נראה לי שהאיראנים עשו טעות גדולה מאוד. על פי הודעות לא רשמיות, הם אומרים שהם תקפו בים כתגובה לתקיפה שלנו בגבול סוריה-לבנון.

''זה מעמיד אותי בפני אמירה מאוד לא נכונה פוליטית, אך היא מפגינה את החולשה האיראנית במלואה. נו באמת, זה מה שיש לאיראן להציע כתגובה על תקיפה שלנו בסוריה? נראה להם שזה ירתיע את ישראל? אם יש יכולת חשאית לתקוף נקודות מסוימות, כדאי לעשות זאת".

"הקשר של האוניה לישראל הוא מאוד רופף. העולם לא יישב פה בשקט, אין שום סיכוי שהדבר הזה יוביל למערכה ימית מחודשת. במערכה הימית הקודמת עשינו טעות, הלכנו למערכה ימית שהיא בפירוש לא לטובתו.

''פתאום האיראנים חזרו לים עם פעולה מאוד פשוטה, לא צריך בשביל זה מודיעין מסובך או יכולת מורכבת, לפגוע עם מל"ט באוניה זה לא מורכב. ייתכן שהם לא התכוונו להרוג אנשים. אני לא רואה בתגובה האיראנית תחכום, ידינו כרגע על העליונה".

עוד באותו נושא:

עוד הדגיש אלוף (מיל') אליעזר (צ'ייני) מרום: "אני חושב שבונים על התגובה הימית יותר ממה שצריך. לדעתי, אנחנו צריכים לפעול מהראש ולא מהבטן.

''אנחנו נמצאים במערכה של כמה שנים טובות מול איראן, ואנו צריכים להמשיך ולפעול באופן חשאי על מנת למנוע התבססות איראנית בסוריה והברחות אמל"ח לאזורנו, ולפגוע בפרויקט הדיוק. בפעם הבאה שנתקוף בסוריה, נצטרך לתקוף באופן רחב כדי להבהיר לאיראנים לא להתעסק איתנו. חוסר תגובה עכשיו לא פירושו חולשה ישראלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו