תופעת השימוש של המחבלים ברשתות החברתיות לעידוד טרור לאומני - שוברת שיא חדש.

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ביממה האחרונה, נראים מחבלים ערבים בבקעת הירדן משליכים בחופשיות אבנים וחפצים לעבר ג'יפ צבאי שנוסע מאחוריהם.

הלוחמים בג'יפ בחרו לספוג את ההתקפה ולא להגיב, כפי הנראה מחשש שיבולע להם על ידי מפקדיהם או הפרקליטות הצבאית בגין חריגה מהוראות הפתיחה באש של צה''ל.

בארגון תורת לחימה הגיבו לסרטון: "הממשלה ובכירי מערכת הביטחון אשמים בהפקרת לוחמי צה''ל. ידיהם כבולות באזיקי הוראות הפתיחה באש שנכתבו על ידי משפטנים מנותקים בפצ"ר וברוח מוסר מעוות. נזכיר כי הרמטכ"ל אביב כוכבי הנחה לשנות את ההוראות, אך הדבר לא יושם. האם הפצ"ר שרון אפק פקודו - חזק גם ממנו?".

עוד באותו נושא:

השר לשעבר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב אף הוא לסרטון: "תחילת נפילה – ניסה. שחיקת ההרתעה של צה"ל בשנים האחרונות, תוצר של יותר מידי תמונות של סיטואציות כאלה – מהווה איום ביטחוני אסטרטגי על מדינת ישראל ואזרחיה בכל החזיתות. צה"ל חייב להתעשת".

חבר הכנסת איתמר בן גביר (הציונות הדתית) מסר בתגובה: "איזה ביזיון. מחבלים ערבים גלויי פנים מיידים אבנים, סלעים וחפצים שונים לעבר ג'יפ צה"לי שנוסע מאחוריהם בבקעת הירדן, והחיילים אפילו לא חושבים לעצור אותם או לירות לעברם. כמובן, האשמה היא לא על הלוחמים אלא על הקצונה הבכירה והדרג המדיני, שלא נותנים להם את ההוראות. חרפה."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו