מלון הרברט סמואל
מלון הרברט סמואל צילום: יחצ קבוצת נקש

בית משפט השלום בירושלים האריך ביומיים את מעצרם של חמישה מתוך שמונת החשודים במעורבות בקטטה האלימה שפרצה אמש בלובי מלון "הרברט סמואל" בבירה.

שלושת החשודים הנותרים שוחררו למעצר בית. זאת, למרות בקשת המשטרה להאריך בחמישה ימים את מעצרם של כל השמונה.

החשודים, בני משפחה תושבי ראשון לציון, הגיעו בסוף השבוע למלון לאירוע שבת חתן, אז פרץ ויכוח בינם לבין עובדי המלון בנוגע לפתיחת חדר האוכל שהסתיים בעימות אלים במיוחד.

סנגורית של אחד החשודים ציינה במהלך הדיון "החתן נוכח פה באולם, שבת החתן שלו נהרסה".

לטענת אורחי המלון היהודים, מתחילת השבת הם נאלצו לספוג קללות והתגרויות מצד עובדי המלון הערבים, כשהאירוע שהוביל לקטטה ההמונית היה עובד המלון ששלף סכין לעבר אישה בהריון מקבוצת האורחים.

בשיחה עם ערוץ 7 אמש (מוצאי שבת) תיאר דניאל אלגבי את שהתרחש המלון במהלך השבת. "הגענו כמשפחה לחגוג לבן דודי שבת חתן", סיפר. "הוא התחתן ביום חמישי והגענו לירושלים למלון הרברט סמואל לשבת".

לדבריו, "כבר מתחילת האירוח הרגשתי חוסר כבוד ושירות מזלזל, הם (עובדי המלון) התגרו בנו על בסיס שעתי, אתה עובר במלון והם מעירים לך. זה אפילו הגיע למצב שהם מפחידים את הבנות שהיו איתנו".

"היום, בשעה שלוש וחצי בערך, זה היה אירוע השיא", תיאר. "היה ויכוח בין בת דודה שלי לבין אחד הטבחים שם, בן מיעוטים. הוא תקף אותה מילולית בצורה הכי בוטה שיש. בין אם אמר לה זו** ובין אם קללות אחרות שמקובלות אצלם".

"בשלב מסוים הוא שלף עליה סכין ואיים עליה", אמר. "ואז, מתוך הגנה עצמית, החבר'ה שלנו פעלו שם ולא היו מוכנים לשתוק על הדבר הזה. אחרי זה התחילה מהומה".

"היא אישה בהריון בחודש תשיעי, צריכה ללדת בכל רגע", ציין, והסביר מדוע קבוצת האורחים הגיבה כך: "כנראה מהלחץ, אנשים פחדו עליה".

כשהמשטרה הגיעה למקום היא עצרה דווקא את היהודים. "המשטרה שהגיעה פעלה נגדנו כאילו אנחנו עושים את זה על רקע גזעני", האשים. "אנחנו לא באנו לריב ולא מעניין אותנו השטויות האלה. באנו לחגוג לבן דוד שלי. מדובר בילד יתום שרצינו לשמח אותו ושיהיה מאושר. סוף סוף היה לו איזה רגע של נחת בחיים האלו והמשטרה חירבה לנו את האירוע באופן הכי קיצוני שיש".

"אנחנו שבעה בני משפחה עצורים, לעומת אפס עובדים", הוסיף. "ניסינו לדבר עם הנהלת המלון והם אמרו שאנחנו התנהגנו באגרסיביות ושאנחנו פעלנו בדרך שלא ראויה. אבל זה נטו מהגנה עצמית כל מה שקרה שם".

לסיום אמר: "האישה שאוימה הגישה תלונה במשטרה. היא בהריון בחודש תשיעי לא יכולה לעשות כלום לאף אחד. הנהלת המלון מראה במצלמות את הקטע שאנחנו תקפנו, אבל הם לא מראים את מה שהיה שם קודם. קללות ודברים כאלה לא רואים במצלמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו