הרבנות הראשית
הרבנות הראשית צילום: פלאש 90

ד', מפקח כשרות לשעבר בעיר ירושלים, העיד בראיון לעיתונאי איתי אילנאי ב'ידיעות אחרונות' על תקלת כשרות חמורה שהיה עד אליה.

באזור בו עבד ד' פעל זה שנים מפעל בשר. "כשנכנסתי פנימה בפעם הראשונה, אני רואה סחורה שיש עליה כיתוב בערבית, ליד סחורה שיש עליה חותמת כשרות", סיפר ד'. "לא הבנתי איך דבר כזה יכול להיות".

ד', שחשד שהפקח האזורי הקודם מעל בתפקידו, החליט לדווח על הממצאים שלו לאחד הרבנים הראשיים של ירושלים.

לדבריו, כשאותו רב שמע את שם הפקח הקודם, הוא החל לפתע להרגיש לא טוב. "הרב אמר לי, 'אני חולה, אין לי כוח לטפל בזה'", אמר.

לאחר שניתח את המצב, פנה ד' למחלקת הפיקוח ברבנות הראשית, שנשלטת בידי חובשי כיפה סרוגה. "המפקח הקודם על המפעל היה ש"סניק", הוא הסביר. "הבנתי שאני צריך למדר את הש"סניקים במועצה הדתית בירושלים. במחלקת הפיקוח הציבו מארב מחוץ למפעל, ותפסו על חם את הבשר בכניסה. התברר שלא רק שמדובר בבשר טריפה, אלא בבשר שלא ראוי למאכל אדם".

תעודת הכשרות נשללה מהמפעל, אלא שלדברי ד' אותו מפקח שמעל בתפקידו, ממשיך לעבוד במערך הכשרות. "הוא פוטר, ובהמשך אחד הרבנים הראשיים של ירושלים החזיר אותו לעבוד במערך כמשגיח כשרות, ועוד בתחום הבשר", אמר ד'. "תאר לעצמך שאני מנהל בנק, תופסים אותי פותח את הכספת וגונב את הכסף, ואז מפטרים אותי וממנים אותי להיות אחראי הביטחון של הכספת".

לצד עדותו של ד', פורסמו בכתבתה ב'ידיעות אחרונות' עוד מספר עדויות מפי אנשים שהחזיקו בתפקידים במערך הכשרות של הרבנות הראשית לישראל. כך למשל א', עובד לשעבר באחת המועצות הדתיות, שסיפר: "אני זוכר שהייתה לנו ביקורת בבית קפה מרכזי בעיר. המפקח מטעם הרבנות נכנס למטבח יחד עם עובד מהמועצה הדתית, וחשכו עיניהם. הם ראו שבנפות הקמח יש קורי עכביש, כלומר לא השתמשו בהן כבר חודשים. כשהלכו לקמח, באמת מצאו בתוכו תולעים. היה ברור שמי שאחראי לזה זה המשגיח של בית העסק".

לדבריו, "התברר שהוא לא ביקר במקום זמן רב. אחרי הביקורת הזאת הדיחו אותו, אבל מיד החזירו אותו לעבודה בבית עסק אחר, כי הוא מקורב ליו"ר המועצה הדתית".

במקרה אחר נערכה ביקורת באיטליז. "מצאו שם נתח של כבד, ששכב כמה ימים בתוך כלי סגור", הוא אמר. "על פי ההלכה, כבד צריך להיות שמור בכלי שסופג את הדם שניגר ממנו, למשל כלי שעשוי מקלקר, או בתוך כלי שיש בו חורים שהדם יכול לנזול דרכם. אם הכבד לא נמצא בכלי כזה, זה אומר שהוא נכבש על ידי הדם של עצמו, מה שהופך אותו לבשר טריפה, חד וחלק. הכבד שנמצא בביקורת שכב בתוך הדם של עצמו כמה ימים. אנשים שקנו נתחים ממנו באותו יום, הוכשלו. הם אכלו בשר טרף".

לטענת א', תקלות בכשרות יכולות להתרחש בכל גוף, אך ברבנות הראשית אין מערך תיקון ליקויים מתפקד. "הסיבה היא שלמערך הכשרות של הרבנות אין תחרות", הוא טען. "ולכן אתה לא צריך לתת דין וחשבון לציבור. זה לא עסק שצריך להרוויח, אין לך שם שאתה צריך לשמור עליו ואין לך אלטרנטיבות. התוצאה היא שמערך הכשרות של הרבנות הפך למקור לקומבינות. בקיצור, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. רב העיר או יו"ר המועצה הדתית המקומית, יכולים למנות את מי שהם רוצה לתפקידים במערך. הכוח בידיהם לעשות כעולה על רוחם. לקדם את מי שהם רוצים ולשנמך את מי שהם רוצים".

"ולכן מישהו שהכשרות באמת חשובה לו, לא מסתפק בתעודת הכשרות של הרבנות", הוסיף. "נתקלתי בהרבה מקרים של אנשים שהתקשרו למשגיח או למפקח מטעם הרבנות, כדי שיוכלו להתרשם אם מדובר באנשים רציניים. לעומת זאת בתאגידי הכשרות הפרטיים התעודה על הקיר מספיקה. אתה סומך על התעודה ולא צריך לדעת מי המשגיח".

את תחושותיו לאור המקרים שסיפר תיאר א': "חרפה, חילול השם. אני מתבייש. כשהגעתי למערך הכשרות, המציאות התנפצה לי בפרצוף. אתה מצפה להגיע לרבנות, מקום שכל מהותו לשמור על היהדות, ואתה רואה דברים שבפועל הם ההיפך מהיהדות. עוולות. הרי רב אמור להציל עשוק מעושקו. ואז, במקום זה, אתה רואה רב שמתעלל בנעשק".

מהרבנות הראשית נמסר בתגובה: "לא הוצגו בפנינו המקרים הנטענים בכתבה, וככל והם נכונים מדובר במקרים בודדים, הדורשים כמובן תיקון אך אין בהם כדי להשליך על התנהלות מערך הכשרות באופן כללי. מערך הכשרות מורכב מרבני הערים, מנהלי מחלקות הכשרות, משגיחים ומפקחים שתפקידם לדאוג לכשרות בתי העסק לטובת הצרכן צורך הכשרות, ורובם המכריע מבצע עבודתו באמונה ובמסירות ומתוך תחושת שליחות. ככל מערכת ציבורית גדולה, כך גם מערך הכשרות נדרש מעת לעת לבקר את עצמו ולהתייעל והרבנות פועלת לשם כך".

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "מהפכת הכשרות אותה מוביל השר לשירותי דת מתן כהנא מספקת מענה הולם לבעיות המוצגות בכתבה. המשרד ער לבעיות הנמצאות במערך הכשרות ובהם ביטול זיקת משגיח מושגח בהתאם לפסיקת בג"ץ. מהפכת הכשרות של השר כהנא תפתור את הבעיה הקיימת ואף תשכלל את מערך הכשרות ותבטיח מערכת כשרות טובה יותר".