היסטוריה. הרב גיסר
היסטוריה. הרב גיסר צילום: מרים צחי

ראש הממשלה נפתלי בנט הסדיר את תקציב החינוך הממלכתי דתי באופן קבוע בבסיס תקציב המדינה.

הרב אבי גיסר, יו"ר מועצת החמ"ד, רואה בהחלטה בשורה גדולה וביום קבלתה של ההחלטה "יום ברכה".

"מיום הקמת המדינה לא תוקצב במובן של התחייבות ממלכתית של המדינה לימוד התורה, השעות התורניות המוגברות לאין שיעור. אלו אותן שעות שבגללן יש חינוך דתי בישראל. כל עולם החינוך הזה לא תוקצב בהחלטת ממשלת ישראל. זה תמיד היה חלק ממו"מ קואליציוני של הטבות, מתנות קואליציוניות ותקציבים ייחודיים שאת הכול צריך לקבל בתודה ובהודיה לשליטים. היום זה משתנה".

"כעת מיליונים של שקלים הם חלק מתקציב משרד החינוך שמכיר בכך שהוא צריך לתקצב את השעות של ילדינו בישיבות ובאולפנות, לימוד גמרא ולא רק שלוש שעות אלא 12, 15 או 20 שעות. זה יום בשורה כי זו כניסת התורה לתקציב המדינה. זה הישג בלתי רגיל וצריך להודות לראש הממשלה, לשרים ובעיקר לנציגינו, ראשי הרשתות שמסרו נפשם על העניין, ולהודות למי שנתנו את הגב כמו אילת שקד, מתן כהנא וחגית משה שהתגייסה בכל כוחה לתת את הדחיפה האחרונה".

עוד מזכיר הרב גיסר את טל גנצבי ואחרים מיועצי ראש הממשלה ש"נתנו את המכה בפטיש כדי להעביר את התקציב הזה".

האם הדבר יורגש גם בכיסם של ההורים, בסוגיית התשלום הגבוה בישיבות והאולפנות? "אני מאוד מקווה שכן. אפעל כדי שזה יהיה מורגש וניכר, אבל אני חייב להסתייג ולומר שלא תמיד הדברים תלויים זה בזה. חלק גדול מהתשלום הוא על אוכל, פנימייה, שירותים חברתיים ועוד. היום תוקצבו השעות שהילדים לומדים, מה שנקרא התל"ן, תגבור השעות הנוספות, במרכיב הזה נצטרך לראות שינוי, אבל לא הוא המרכיב המרכזי בתשלומי ההורים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו