אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר אביגדור ליברמן משוכנע שהתקציב שאושר היום (שני) בממשלה מכיל שורה של בשורות לציבור הישראלי והבטיח כי יעבור בכנסת.

בראיון למהדורה המרכזית של חדשות 12 אמר ליברמן: "אני לא מנהל משא ומתן עם המשותפת, יש יו"ר קואליציה. אם נצטרך, נגייס אחד-שניים מהם בלי בושה. יש לנו רוב לתקציב, לא צריך 61".

שר האוצר הסביר את הצורך להעלות את המס על משקאות ממותקים: "צריכת הסוכר במדינת ישראל היא מהגבוהות בעולם. לכן יש לנו 600 אלף חולי סוכרת. צריכת הסוכר הגבוהה ביותר היא אצל צעירים מהשכבות החלשות. העלאת המס על משקאות ממותקים מורידה את הצריכה. גם צריכת כלי הפלסטיק במדינת ישראל היא פי חמישה ממדינות האיחוד האירופי. זה בדיוק לשנות כללי התנהגות. תקציב זה לא רק סעיפים, אלא השפעה על חיי היום-יום".

"אפשר לחפש בקטנה, אבל מבחינת המסר יש פה הרבה בשורות", המשיך ליברמן. "אמרו לי שאין סיכוי שבממשלה יעברו נושא העלאת גיל הפרישה לנשים והרפורמה בכשרות. התחבורה הציבורית זה ענק. אנחנו מביאים את הפרויקט הכי גדול בתולדות ישראל מאז הקמת בית המקדש השני - מטרו גוש דן. רב קו זה לא למסכנים, זה לא פוגע בצעירים או בגמלאים. אנחנו רוצים לקחת 150 מיליון שקל מנוסעים מזדמנים ולהשקיע בהרחבת התחבורה הציבורית".

כשנשאל אם ישראל בדרך לסגר בחגים, השיב ליברמן: "גם אם צריך החלטות לא פופולריות, נעשה מה שהמומחים אומרים. צריך לא לקבל החלטות פוליטיות. יש עלייה מדאיגה בתחלואה בכל העולם. קודם כל צריך להשתלט על הנגיף".

על התקציבים שהובטחו למנסור עבאס אמר השר ליברמן: "החלטה 922 מ-30 בדצמבר 2015 התקבלה על ידי ממשלת נתניהו. 26 מיליארד שקל יושקעו בתקציב הזה ו-26 מיליארד נוספים בתקציב הבא. אני מעריך את האומץ של מנסור עבאס שהגיע לבית הכנסת בלוד והבטיח לשקם. כשיש פשיעה במגזר הערבי זה פוגע בכולנו".

ברשימה המשותפת מסרו בתגובה לליברמן: "לעומת מנסור עבאס ורע"ם, אנחנו אלה שמייצגים את הציבור שלנו שאי אפשר לקנות אותו בכסף. לא נתמוך בתקציב שמעמיק את הכיבוש וההתנחלויות, מייקר את החשמל והדלק, מעלה את גיל הפרישה לנשים ומחליש את המוחלשים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו