העיר ווהאן בסין
העיר ווהאן בסין צילום: רויטרס

לאחר שבעה מקרים בלבד שהתגלו בעיר בימים האחרונים, החליטו הרשויות בעיר ווהאן בסין, שם התפרצה מגיפת הקורונה לראשונה בשנת 2019, כי כל 11 מיליון תושבי העיר יעברו בדיקות לגילוי הנגיף בימים הקרובים.

בימים האחרונים רושמת סין עשרות מקרי הידבקות מדי יום, מה שהוביל את השלטונות לנקוט בצעד הלא שגרתי ולכפות על 11 מיליון התושבים להיבדק. בעקבות ההודעה פשטו רבים מתושבי ווהאן על חנויות המזון ורוקנו את המדפים מחשש כי השלטונות יורו על סגר במידה ויימצאו מקרי הידבקות נוספים.

"נמצאו שבעה זיהומים שהועברו באופן מקומי בקרב מהגרי עבודה בעיר, ושברו רצף של שנה ללא מקרים מקומיים", נמסר בהודעה שפירסמו ראשי העיר ווהאן. גם בערים אחרות כבר הודיעו הרשויות על צעדי סגר נוקשים ומגבלות רבות בניסיון לבלום את התפרצות זן הדלתא של נגיף הקורונה שהתפשט בסין, כאשר בימים האחרונים דווח על 15 מחוזות שונים בהם נמצאו מקרי הידבקות חדשים.

בבייג'ינג בוטלו חלק מכלי התחבורה הציבורית והרשויות המקומיות הורו על בדיקות המוניות של אזרחים במקומות בהם התגלו מספר מקרי הידבקות חדשים. גם כניסת תיירים לבייג'ינג נחסמה בהוראת הרשויות.

גם בעיר ז'אנגג'יאג'יה שבמחוז חונאן בסין הויעו הרשויות במפתיע על סגירת כל אתרי התיירות המקומיים וכי אף תושב לא יוכל לצאת מהעיר לאחר מספר קטן של מקרי הידבקות בזן הדלתא. גם בערים ומחוזות רבים בסין נרשמה התנפלות על מוצרי מזון וצריכה אחרים, מחשש של התושבים כי הממשלה הקומוניסטית תממש את מדיניות "אפס מקרי קורונה" ותכריז על סגר מוחלט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו