גלעד ארדן
גלעד ארדן Flash 90

שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם, גלעד ארדן, פנה היום (שלישי) במכתב תלונה למועצת הביטחון על רקע האירוע החמור בו איראן תקפה ספינה בבעלות ישראלית, תקיפה בה נהרגו אזרחים ממוצא בריטי ורומני.

השגריר דרש במכתבו כי מועצת הביטחון תגנה בחריפות את איראן המבצעת פשעי מלחמה ופעולות רצחניות במזרח התיכון ובעולם כולו ומאיימת על הסחר הבין לאומי.

״הפיגוע האחרון הוא עוד מקרה של טרור ימי שביצעה איראן", כתב ארדן. ''פעולותיה הרצחניות של איראן, המהוות הפרות חמורות של אמנת האו"ם ושל החוק הבינלאומי, לא רק מאיימות על בטיחות הספנות והסחר הבינלאומיים, אלא גם מערערות את יציבות האזור כולו. מועצת הביטחון לא יכולה לשבת בחיבוק ידיים מול הפרות כאלה של איראן או של ארגוני הטרור ברחבי האזור המשמשים כשלוחותיה.״

עוד הוסיף השגריר: ״חשוב להדגיש את התפקיד המרכזי שממלאות ״משמרות המהפכה״ באיראן בזריעת אלימות והרס במזרח התיכון ובמקומות אחרים בעולם. ״משמרות המהפכה״ הם נותן החסות העיקרי של ארגוני טרור ברחבי האזור. במשך הזמן פיתחו משמרות המהפכה כלי נשק מסוכנים ומדויקים, כמו מל"טי תקיפה וטילים ארוכי טווח, בהם משתמשים כנגד אזרחים וכלים אזרחיים במדינות ברחבי האזור, בין אם ישירות ובין אם באמצעות ארגוני הטרור שאיראן מממנת.״

עוד באותו נושא:

״אני קורא למועצת הביטחון לטפל בשורת הפיגועים הזו בדחיפות ולגנות באופן חד משמעי את איראן על הפעולות הרצחניות שלה. מועצת הביטחון חייבת לנקוט בכל האמצעים הדרושים בכדי שהשלטון האיראני ייתן דין וחשבון מלא על הפרותיו החמורות, החוזרות ונשנות של החוק הבינלאומי״, כך גלעד ארדן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו