עמית בן יגאל
עמית בן יגאלצילום: ללא קרדיט

עמותת "שלמים" יזמה לפני כשבוע מחנה קיץ לעשרות מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, והחליטה להקדיש את המחנה לזכרו של החייל עמית בן יגאל הי"ד שנרצח על ידי מחבל פלסטיני בכפר יעבד בשנת 2020.

"החלטנו השנה להקדיש את המחנה לעילוי נשמתו של הלוחם עמית בן יגאל, בזכות דמותו המיוחדת שאנחנו רוצים ללכת לאורה", סיפרה רכזת העמותה צופיה שהואט בשיחה עם ערוץ 7.

"למדנו מעמית על חברות אמיתית וכבוד לכל באשר הוא", הוסיפה. "נתינה מכל הלב, חיוך, שמחת חיים ואנרגיות טובות".

שהואט ועמותת "שלמים" היו בקשר עם נאוה רביבו, אמו של עמית, ובישרו לה על המחנה שהוקדש לזכרו של בנה. היא נסעה בהתרגשות לפגוש את החניכים וצוות המחנה, כ-80 במספר, שם סיפרה להם על בנה הגיבור.

"נסעתי לפגוש אותם בקרית גת בעצירת ארוחת צהרים", סיפרה רביבו בחשבון הפייסבוק שלה. "הוקסמתי מהמתנדבים הצעירים של העמותה שנערכים להוריד כ-30 חברה מוגבלים. בנחת, בצחוקים, בעזרה אחד לשני".

מחנה עמותת 'שלמים'
מחנה עמותת 'שלמים'צילום: יהודה חנימוב

"נעמדתי והסתכלתי במה זה כרוך", הוסיפה. "ונדהמתי והוקסמתי והתפעלתי על איזה קשר יש בין משתתפי המחנה לבין המדריכים והמדריכות".

"כשנכנסנו פנימה הצגתי את עצמי והתחלתי לספר על עמית", תיארה. "פתאום אני שומעת מכל פינה בכיות ורואה חיבוקים בין מדריכים למשתתפי המחנה. במי לא נגעת ילד שלי, במי לא? הם שאלו שאלות, ראינו סירטונים, הצטלמנו, התחבקנו ובירכתי אותם לשלום"

"חזרתי הביתה כל הדרך מקרית גת לרמת גן אני מנסה להבין מה ראיתי ולהתאים זאת לשם העמותה - 'שלמים', שלמות. זה מה שראיתי והרגשתי", כתבה

הם העניקו לי חולצות של המחנה, שבחולצה אחת ציטטו את המשפט שעמית נהג לאמץ. 'אל תתן למי שאתה להפריע למי שאתה רוצה להיות'. ראיתי את זה במקום הלכה למעשה".

רביבו תיארה שעל החולצות של המחנה נכתב בנוסף 'להיות עמית להרגיש שלם'. לדבריה, "צמרמורת. הם כל כך עמיתים, הם כל כך חברים שאין ספק שרואים את השלם. והם הדגישו - מהותו של עמית תלווה אותנו בכל המחנה ומעבר. השמחה, האהבה, הנתינה, החברות. אין מילים. מרגש ממש".