מנסור עבאס עם יריב לוין
מנסור עבאס עם יריב לוין צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אלי ורד חזן, פעיל הליכוד מאז שנת 2002 ודובר הליכוד כיום, נחשף בתיעוד מחודש פברואר שהתפרסם אתמול (שלישי) מספר על שיתוף הפעולה הפורה של הליכוד עם ח"כ מנסור עבאס.

מדובר היה בתדרוך לפעילי הליכוד שהעביר ורד חזן באמצעות זום במהלך קמפיין הבחירות האחרון. העיתונאי בן כספית חשף את התיעוד הנדיר שבמהלכו אמר ורד חזן כי עבאס "חיפש שיתוף פעולה. אנחנו היינו פתוחים לזה".

"איך עונים לאנשים של ימינה ושל עוצמה על זה שאנחנו משתפים פעולה עם מנסור עבאס, ובכלל פונים לערבים?", פתח ורד חזן.

לדבריו, "לליכוד מעולם לא היה דבר וחצי דבר נגד ערבים אזרחי ישראל שלא רואים בנו אויבים. כלומר, תפיסת העולם שלנו היא לאומית וליברלית שבאה ואומרת שכל אזרח ישראלי שרוצה להשתלב אנחנו נעשה הכל על מנת שזה יקרה. אנחנו מעודדים את התופעה הזאת".

"תבוא ותשאל אותי, רגע, מה השתנה בין הרשימה המשותפת לבין מנסור עבאס? אני רוצה להזכיר, הרשימה המשותפת היא רשימה תומכת טרור. כלומר, אתה מסתכל על הציוצים של היבא יזבק ואיימן עודה הם תומכים למעשה בטרור", ציין.

"מנסור עבאס בשלב מסוים, זה לא שהוא הפך להיות אוהד הציונות", הסביר. "הוא הבין שללכת בצורה הזאת לא נותן לו שום דבר. הוא חיפש שיתוף פעולה. הוא היה מוכן לשים את העניין הלאומי בצד. זה כל מה שהוא היה מוכן לעשות ואנחנו היינו פתוחים לזה".

"הוא שלם עם ההחלטה הזאת", הוסיף. "אני 'מדברר' אותה ו'מיח"צן' אותה בכל מקום ומקום. אני לא חושב שזה נוגד את האינטרסים של איתמר בן גביר. אם הוא דמוקרט אמיתי הוא יודע שיש כאן אזרחים ישראלים שהם לא יהודים וזה בסדר גמור".

בשלב זה הוסיף עוד שיקול שעמד לנגד עיני הליכוד במהלך שיתוף הפעולה עם ח"כ עבאס. "עוד משהו שאני רוצה לומר. אנחנו לא מדברים על זה כל כך בחוץ אבל אני יכול לדבר על זה פה בקרב קהל ליכודי", אמר. "מה שנתניהו עשה זה מהלך פוליטי מבריק - הוא פירק פשוט את הרשימה המשותפת. איך זה בא לידי ביטוי? בבחירות הקודמות היו לרשימה המשותפת 19 מנדטים של תומכי טרור. הרשימה המשותפת יורדת בסקרים לתשעה ומנסור עבאס מתנדנד על אחוז החסימה. זאת התשובה, אנחנו מאמינים בה מאוד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו