הברבי של גילברט
הברבי של גילברט צילום: רויטרס

מחווה מפתיעה: חברת מאטל, יצרנית הצעצועים הגדולה בעולם המשווקת את בובות הברבי, השיקה בובה חדשה המוקדשת לפרופסור שרה גילברט, שעמדה בראש צוות הפיתוח של החיסון נגד קורונה של אוניברסיטת אוקספורד.

הבובה החדשה, שהוענקה לגילברט, דומה לה מאוד במראה החיצוני, וגילברט עצמה אמרה כי המחווה הלא שגרתית נראתה לא "מוזרה במקצת" בתחילה, אולם היא מקווה כי הבובה החדשה בדמותה תעודד ילדות צעירות לעבוד במדע וטכנולוגיה.

"תחילה מצאתי את היצירה הזו מוזרה מאוד, אבל כעת אני מקווה שזה יעורר השראה אצל ילדים. המשאלה שלי היא שהבובה תראה לילדים קריירה שאולי הם לא מודעים אליהם, כמו פיתוח חיסונים. אני נלהבת מהשראת הדור הבא של בנות לפתח קריירה בתחומי המדע, טכנולוגיה, מתמטיקה והנדסה. אני מקווה שילדים שיראו את הברבי שלי יבינו עד כמה חיונית היא קריירה במדע על מנת לעזור לעולם סביבנו", אמרה גילברט.

עוד באותו נושא:

מלבד ממציאת החיסון, השיקה יצרנית בובות הברבי עוד חמש בובות המוקדשות לנשים שונות שהתבלטו בתחומי המדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה ברחבי העולם בשנים האחרונות.

בין היתר מדובר בעובדות מערכת הבריאות האמריקאית איימי או'סאליבן וד"ר אודרי קרוז, הרופאה הקנדית ד"ר צ'יקה סטייסי אוריווה, החוקרת הביו-רפואית הברזילאית ד"ר ג'קלין דה ז'סוס ואת ד"ר קירבי ווייט, חובשת אוסטרלית שיצרה חליפת מגן רב פעמית לצוותים רפואיים הפועלים בחזית המאבק בקורונה.

החיסון שהמציאה גילברט יחד עם חברת אסטרהזנקה נחשב לפופולרי ביותר בעולם כעת, ומחירו זול יותר משמעותית מאשר החיסונים של חברות פייזר ומודרנה המשתמשים בטכנולוגיות חדשות לחיסון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו