תעשיית ההייטק
תעשיית ההייטק צילום: אייסטוק

בחישת ארגוני השמאל הגיעה גם לעולם ההיי-טק: ממסמך שנשלח לבכירי עולם ההייטק והגיע לידי ערוץ 7 עולה כי ארגון השמאל הקיצוני BTI Breaking the Impasse פועל לעידוד העסקת פלסטינים בהייטק ורואה בכך דרך לקידום "פתרון שתי המדינות".

תנועת "אם תרצו" חשפה כי ארגון השמאל BTI מפעיל פרוייקט מיוחד בשם KIT4P הקורא לשיתוף פעולה בין קהילת ההיי טק הישראלית והפלסטינית במטרה לתרום לפיתוח ההייטק בקרב הפלסטינים.

במסמך שנשלח על ידי הארגון לחברות הייטק ישראליות נכתב כי "תעשיית ההייטק הפלסטיני בעלת חשיבות לכלכלה הפלסטינית" והארגון רואה בפרוייקט הזה דרך "לתמוך ולחזק את המסר של פתרון שתי המדינות".

המסמך מציג 3 מודלים לקידום שיתוף פעולה עסקי: א. מיקור חוץ – חברות ישראליות יקבלו שירותי פיתוח תוכנה מהחברות הפלסטיניות. ב. התמחות – מהנדסים פלסטינים יגיעו לתקופת התמחות בחברות בישראל. ג. העסקה ישירה של מהנדסים פלסטינים בישראל.

אחד היתרונות שמונים במסמך בהעסקת מהנדס פלסטיני הוא שכרו "המהווה שליש משכרו של מהנדס ישראלי".

כזכור, ארגון BTI שוברים את הקיפאון הוקם בשנת 2013, ואיגד תחתיו מאות אנשי עסקים פלסטינים וישראלים הקוראים להסדר מדיני. בשנת 2014 יצאה משלחת מטעם הארגון לדאבוס במטרה לקדם את ההסדר המדיני מול הפלסטינים. כעת, מתברר שאנשי הארגון ממשיכים את פעילותם מתוך חברות ההייטק במטרה מוצהרת – לקדם את פתרון שתי המדינות.

בארגון חברים, בין היתר, מוניב אל מסרי, איל ההון הפלסטיני. בראיון לגלובס בשנת 2008 אמר מסרי: ''אני הייתי החבר הכי טוב של ערפאת. ערפאת היה הגיבור שלי''. בשנת 2016, הביע אל מסרי את רצונו לתרום להקמת מרכז מורשת ותרבות על שמו של יאסר ערפאת באבו גוש.

ביולי 2018, עיכבה המשטרה לחקירה את אל מסרי, בחשד שמימן 'כנס הסתה' במזרח ירושלים. שר הבט''פ דאז ארדן אמר על הכנס: ''מהווה קריאת תיגר חצופה ומכוונת לייצר תסיסה ולעודד אלימות דווקא ביום השנה לפיגוע השפל בהר הבית''.

יו''ר תנועת אם תרצו מתן פלג אמר: ''במקום להשקיע כספים בחיבור הפריפריה לעולם ההיי-טק, במקום לקדם תעסוקה במגזרים נוספים כגון החרדי, הדרוזי ובני מיעוטים נוספים המשרתים בצה"ל, כאן פועל ארגון שקורא למפרנסי ישראל להעביר את מרכז הידע, המדע והקדמה לאויבי ישראל.

לדבריו, "זה אפילו לא עיוורון, זו טיפשות שאין כדוגמתה. אולי כדאי שהחברים של אל מסרי ידרשו ממנו להתנצל בפני משפחות שכולות בישראל שנרצחו בגלל שחיתות הדמים המוסרית והערכית של החברה ממנו הוא מגיע, לפני שהם קוראים לחברות ישראליות לשתף איתו פעולה. פשוט אבסורד''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו