החתנים והכלות מבני המנשה
החתנים והכלות מבני המנשה צילום: יהושע מנשה

17 זוגות משבט "בני המנשה", שעלו לישראל מהודו, נישאו אתמול בערב במרכז הקליטה של ארגון שבי ישראל בכפר הנוער עיינות שליד נס ציונה, לראשונה בחייהם בטקס יהודי תחת חופה, כדת משה וישראל, לאחר שהשלימו את תהליך הגיור באישור הרבנות הראשית לישראל.

זוהי החתונה הקבוצתית של בני המנשה עם מספר הזוגות הרב ביותר אי פעם אשר מתחתנים יחדיו באותו אירוע. העולה הצעיר ביותר בקרב המתחתנים היום הוא בן 20 והמבוגר ביותר בן 79 – שניהם חתנים.

בין העולים שנישאו אתמול נכללים זוג הורים ובנם אשר התחתנו בשנית, רק שהפעם יחדיו באותו אירוע. בצלאל האוקיפ (43) ובתשבע (41) זכו לעלות לישראל ולהתחתן היום ביחד עם הוריו של בצלאל, שמעון (73) ורחל (64) האוקיפ אשר המתינו 20 שנים לעשות עלייה לישראל, ובמהלכן לא הפסיקו לחלום על הרגע שבו יזכו להגשים את השאיפה של הוריהם, להעלות את ילדיהם לארץ אבותיהם, ארץ ישראל.

זוג נוסף שהתחתן אתמול הם איוב ושרה טונגנונג שנישאו במקור בשנת 1963, לפני כמעט 60 שנים. הם עלו לארץ ביחד עם בנם, אלמן עם 4 ילדים. מיד לאחר נחיתתם לארץ, בני המשפחה התאחדו עם בן נוסף שלהם, דניאל טונגנונג ונכדיהם, אשר עלו לארץ לפני 6 שנים וגרים כעת בצפת.

17 הזוגות עלו לישראל ביחד עם עולים נוספים תודות למאמצי ארגון שבי ישראל ולשרת הקליטה פנינה תמנו שטה. הם הגיעו ממדינות מניפור ומיזורם בצפון מזרח הודו וצפויים לעבור להתגורר בעיר נוף הגליל בשבועות הקרובים.

הכלות בתמונה קבוצתית
צילום: יהושע מנשה

״אנו מאחלים לזוגות שזה עתה נישאו מחדש המון מזל טוב, אושר, בריאות והגשמה עצמית בביתם החדש״, אמר מיכאל פרוינד, מייסד ויו"ר שבי ישראל. "לאחר שהגשימו את חלומם לעלות לישראל ולשוב לעם היהודי, ל-17 הזוגות מקרב בני מנשה יש עכשיו סיבה נוספת לחגוג. למרות מגיפת הקורונה הם נישאו מחדש בטקס נישואין יהודי מסורתי המסמל את החיים החדשים שהם עומדים לבנות כאן בארץ ישראל, הבית שאליו התפללו להגיע במשך שנים רבות״.

לכבוד החתונות הכלות לבשו שמלות כלה לבנות מסורתיות וחלק מהחתנים לבשו חליפות עם עיצובים מסורתיים של בני מנשה. נוכח מגיפת הקורונה, הטקסים נערכו בהתאם להנחיות ולהגבלות של משרד הבריאות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו