נר נשמה
נר נשמה צילום: איסטוק

לאחר מאבק במחלה קשה הלך לעולמו הרב אריה גמליאל ראש "ישיבת שדרות" וחבר הכנסת לשעבר מטעם ש"ס. הוא כיהן כסגן שר הבינוי והשיכון וכסגן שר לענייני דתות.

ראש העיר שדרות אלון דוידי סיפר "הרב הגיע לשדרות לפני למעלה מ-40 שנה והקים את הקהילה החרדית ובנה מוסדות חינוך, ישיבות וכוללים.

הרב גמליאל היה מנהיג במלוא מובן המילה. כוח ההנהגה שלו היה לשם דבר גם בקרב פוליטיקאים וחברי כנסת מכל גווני הקשת שהעריצו את חכמתו וראו בו אדם מיוחד מעבר לתפקידו הציבורי".

"את הרב זצ"ל זכיתי להכיר ולהוקיר מקרוב ובכל הזדמנות שהייתה לי, הייתי מגיע אליו, מקבל את ברכתו ומשוחח איתו על ענייני השעה ואף זכיתי לסייע בצרכי הציבור שבהם היה מעורב.

לחשוב על המציאות של שדרות אז לפני למעלה מארבעה עשורים, כל האיזור היה שממה ושיממון, אבל אז הגיע לכאן אריה אחד שידע מה כוונותיו ומחשבותיו, הצליח לעשות את הלא יאמן והביא לכאן עשרות משפחות ומאות תלמידים, שהיוו את הבסיס לקהילה והישיבה שבראשם עמד.

ככל שהיה הרב גמליאל ענק בתורה כך היה ענק במידות טובות- תמיד דיבר בנועם שיח ובעדינות, ליבו היה רחום וביתו היה פתוח לכל דורש. עצותיו היו לדרך עבור רבים ובתבונה רבה העניק תושיה למבקשי דעתו. מרגש היה לראות את ההערצה של תושבי שדרות כלפיו, אנשים ראו בו כתובת לכל עניין אישי ותורני והוא אף חיבר סדרות ספרים 'בית גמליאל' ו'מעשה ארג' המפארים את עולם הספר התורני ובעולם ההלכה וההוראה. תחסר לנו מאד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו