שריפה בעוטף עזה
שריפה בעוטף עזה צילום: FLASH90

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן עליאן, פנה בשפה הערבית לתושבי רצועת עזה והפציר בהם להפסיק את הפרחת בלוני התבערה לעבר ישראל.

עליאן כתב בפייסבוק בערבית: ״אתם באמת מוכנים לסכן את שגרת החיים שלכם בשביל בלונים? לא נמאס לכם מהמעגל הזה שלא מוביל אתכם לשום מקום? בלונים שווים לכם את צמצום מרחב הדיג?

''בלונים שווים לכם את הפסקת שיווק הסחורות בכרם שלום? בלונים שווים לכם הפסקת תנועת סוחרים במעבר ארז? בלונים שווים לכם מניעת פרויקטים אזרחיים? שמירה על הביטחון והשקט באזור תסייע לשיפור הכלכלה״, הזכיר מתאם הפעולות בשטחים.

ביום שישי פרצו ארבע שריפות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה, אחרי כמעט שבועיים של שקט בגזרה הדרומית. לא היו נפגעים.

צוותי כבאות והצלה יחד עם צוותים של קק"ל, רשות הטבע והגנים ורבש''צים השתלטו על הדליקות. חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל קבע כי השריפות נגרמו מהפרחות של ארבעה בלוני תבערה. בתגובה תקף צה''ל כמה מטרות ברצועה.

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ הצהירו כי לא יסכימו ל"טפטופי" רקטות מעזה וגם לא להפרחת בלוני תבערה. ביום שני האחרון, בדיון סוער במליאת הכנסת, האשים בנט את נתניהו שבתקופת כהונתו כראש ממשלה הבליגה ישראל על ירי הרקטות ואילו בממשלה הנוכחית "תוקפים על כל בלון".