גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, שלח ביום שישי מכתב תלונה דחוף למועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם ובו דרש לגנות בחריפות את ירי הרקטות לעבר ישראל משטח לבנון.

‏"המתקפות האחרונות באזור בחסות איראן המממנת את חיזבאללה, ממחישות שוב כמה דחוף שיוניפי"ל יאכוף ברצינות את החלטה 1701 של מועצת הביטחון", אמר ארדן.

הוא הוסיף, "אני דורש ממועצת הביטחון לגנות באופן חד משמעי את ההפרות החמורות הללו ולעסוק בנושאים אלה בדיונים הקרובים על מימוש החלטה 1701, וכי ההתקפות האחרונות ישוקפו בדוחותיו של המזכ"ל".

‏"מתקפת הטרור של חיזבאללה ואוזלת היד של ממשלת לבנון ימיטו אסון כבד על לבנון כולה. ישראל לא תאפשר פגיעה באזרחיה, ולא תהסס להגיב ולפגוע בתשתית הטרור של חיזבאללה הפרוסה ברחבי לבנון ומאיימת על בטחון ישראל ואזרחיה", סיכם השגריר ארדן.

שר הביטחון בני גנץ שוחח ביום שישי עם מזכיר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין, בשיחה שנקבעה מראש טרם האירועים בצפון. השיחה התמקדה בנושא התוקפנות האיראנית, בדגש על הפעולה האחרונה במרסר סטריט שגבתה חיי אדם.

גנץ הודה למזכיר ההגנה על הפעולות שהובילה ארה"ב עד כה, בהן חקירה מהירה וגינוי של איראן בשדה הבינלאומי, ואמר כי בראייתו יש להעצים את הפעולות בכדי לבלום את התוקפנות של איראן במרחב, גם בהיבט פיתוח הגרעין וגם בפעולות באזורים שונים במזרח התיכון, בדגש על השימוש בכטב"מים ורקטות. עוד אמר גנץ, כי מינוי ראיסי לנשיא מצביע על הקצנה צפויה במדיניות האיראנית.

גנץ עידכן את אוסטין בירי שהתבצע ביומיים האחרונים לשטח ישראל, ואמר לו כי על רקע המצב השברירי בלבנון, ישראל מבקשת מהקהילה הבינלאומית כולה וארה"ב בפרט, לפעול מול מדינת לבנון בכדי לעצור את הירי הבלתי חוקי משטחה.

גנץ אמר למזכיר ההגנה כי מערכת הביטחון הישראלית מוכנה לכל תרחיש, ותמשיך לפעול נגד חיזבאללה ושלוחיו בכדי להגן על אזרחי ישראל. לצד זאת, ישראל מוכנה לסייע בידי הקהילה הבינלאומית, על מנת להעביר עזרה הומניטרית ללבנון, כולל משטחה במידת הצורך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו