אסון התאומים
אסון התאומים צילום: רויטרס

חודש לפני האזכרה השנתית לאסון התאומים, רבים מבני משפחותיהם של הרוגי האסון דורשים מהנשיא ביידן שלא להגיע לטקס, אלא אם יעמוד בהתחייבותו ויסיר את החיסיון על עדויות הקושרות את מנהיגי ערב הסעודית לפיגועים שגבו את חייהם של כמעט 3000 אמריקאים.

1800 מבני המשפחות של הקורבנות חתמו על עצומה הקוראת לביידן לפרסם את המסמכים שלדעתם מעידים כי הייתה מעורבות של בכירים בממשל הסעודי בתכנון, אימון המחבלים, וביצוע הפיגועים. כזכור, 15 מתוך 19 המחבלים שביצוע את הפיגועים בבנייני התאומים היו בעלי אזרחות סעודית, ובני המשפחות דורשים בעצומה כי ביידן יפרסם את המסמכים החסויים כי שהתחייב, ובמידה ויחליט שלא לעשות זאת – הם דורשים ממנו שלא יגיע לטקס האזכרה השנתי.

"איננו יכולים לברך את הנשיא בתום לב, בשטח המקודש עבורנו, מתוך כבוד לאנשים שנרצחו, חלו או נפצעו, עד שיעמוד בהתחייבותו. מאז סיום ועדת החקירה לפיגועי 11 בספטמבר, בשנת 2004, נחשפו עדויות רבות המצביעות על תמיכה בפיגועים מצד גורמים בממשל הסעודי. במהלך כהונת מספר ממשלים, משרד המשפטים וה-FBI פעלו לשמור את המידע הזה בסוד ולמנוע מהעם האמריקאי ללמוד את האמת המלאה על מתקפות ה-11 בספטמבר", נכתב בעצומה.

עוד באותו נושא:

לאחר מכן דורשים החותמים מהנשיא ביידן שלא להגיע לטקס האזכרה במידה ולא ייענה לבקשתם.

"עשרים שנה לאחר מכן, פשוט אין סיבה, כולל טענות מופרכות של 'ביטחון לאומי' או אחרות, לשמור את המידע הזה סודי. אם הנשיא ביידן יתנער מהמחויבות ויעמוד לצידה של ממשלת סעודיה, אנו ניאלץ להתנגד באופן בפומבי לכל השתתפות של נציגים מהממשל שלו בכל טקס זיכרון של 11 בספטמבר", נכתב בעצומה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו