מרב מיכאלי
מרב מיכאלי צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שלום דסקל , פעיל וותיק של מפלגת העבודה ויזם הייטק מרמת גן, עתר למוסד לברור עתירות במפלגה נגד מהלכי יו"ר המפלגה, השרה מרב מיכאלי.

דסקל דרש לקבל צו מניעה זמני נגד כוונת היו"ר לצרף לוועידת המפלגה (הגוף העליון הנבחר של המפלגה) מאות חברות "נשות שלומה" ללא בחירות ולייצר לעצמה רוב מלאכותי שיעוות לחלוטין את תוצאות הבחירות הדמוקרטיות שהתקיימו לוועידה, כלשונו.

בעתירתו שהוגשה על ידי עורך דין אייל יפה טען דסקל כי ח"כ מיכאלי "שולטת ביד רמה" במפלגה באמצעים לא דמוקרטיים באמצעות מנויים מטעמה למוסדות המפלגה ובכלל זה למוסדות השיפוטיים שלה.

"סוד גלוי הוא שכל מי שהחלטותיו לא מצאו חן בעיני מיכאלי ולא תאמו את עמדותיה סולק מתפקידיו כולל מהמוסדות השיפוטיים. כוונת מיכאלי ואנשיה ברורה להשתלט על המוסד הנבחר העליון של המפלגה במסווה של צרוף חברים חדשים ופתיחת שורות".

דסקל מתאר עוד בעתירתו של ההתנכלות השיטתית, לטענתו, של מיכאלי למזכ"ל הנבחר של המפלגה שכללה ביו היתר, את פיטורי צוות ומידורו מהדיונים על עתיד המפלגה ותפקודה.

כמו כן מציין דסקל כי מהלך הצרופים המעוות אינו שקוף ומתנהל ללא קריטריונים שקופים כאשר הקריטריון היחיד לצרוף הוא אמירת הן לכל גחמה של יושבת ראש המפלגה. מיכאלי פועלת, כך בעתירה, באותן שיטות אנטי דמוקרטיות עליהן היא מלינה לגבי מפלגות אחרות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו