דב הלברטל
דב הלברטל ערוץ 7

אני כבר רואה איך שבנט מתקשר לנכדו של הרב קנייבסקי, ומתחנן על נפשו שהחרדים יקפידו על הוראות הסגר. הנכד יטרוק את הטלפון בפרצופו של בנט. אף חרדי לא יציית לסגר. יהיה מרי אזרחי גלוי. הפעם, בצדק.

כי ברוח שמשרה הערבייה מראענה על הקואליציה, בנט לא יעז להטיל סגר על הערבים שנוסעים בהמוניהם לטורקיה ויוון, ומייבאים כל מוטציה אפשרית. בערבים לא פוגעים. אחרת יהיה למראענה וזועבי מה לומר. פני הקואליציה כפני מראענה.

צריך גם לסיים את כל חופשות הקיץ האקזוטיות באיים הקרביים, ובאיי הוואי, של כל הנופשים הישראלים, וביניהם, אנשי השררה והשלטון במדינה. קודם שהם יגמרו לבלות. שיחזרו מאמריקה, מאירופה, מאסיה ומהאמירויות, ואחר כך כבר יטפלו בחרדים. אחרי שיביאו את כל המוטציות האפשריות מרוסיה. עם רוסיה לא כדאי להתחיל. מה איכפת להם מהאנשים שמתים בינתיים. אבל עם החרדים הרבה יותר קל.

הלך הרוח הקואליציוני, של פוסט יהדות, פוסט ציונות, מבית מדרשה של מיכאלי, של ראש הלהט"בים הורוביץ ואבי הרפורמים קריב, יאפשר לראות בחגים הקדושים לעם ישראל, אירוע אזוטרי שניתן לבטלו. חוץ מזה, מראענה תשמח מאוד. כי זה לא החגים הערבים.

הזלזול הבוטה בחגי ישראל, שמביא לדיבורים על סגר בחגים, יביא לראקציה בציבור החרדי. הוא כבר עכשיו לא שומר על ההוראות. כי בצדק, בקואליציית מראענה, הכל נתפס כפוליטי. עבאס קיבל חמישים ושלושה מיליארד שקל. הדרך הטובה ביותר להחזיר חלק מהכסף, הוא באמצעות החרדים. יכריזו על סגר בחגים, וירוויחו מזה הרבה כסף.

מה שיקרה, שלא רק שאף חרדי לא יישמע לסגר. לא יקום ולא יהיה. יעשו יותר טישים, יזמינו יותר משפחה לחגים, יהיו מאות אלפים בבתי כנסת ללא כל מסכה. תהיה התגרות גלויה. הכול יצולם על ידי גויים, ויופץ ברשתות.

נראה את המשטרה מעיזה לעצור אדמורי"ם. נראה אותה מעיזה להיכנס לבתים ולעצור משפחות חוגגות. נראה אותה מעיזה לנעול בתי כנסת, או לגרש מתפללים. כי הרי גם מראענה וגם עבאס לא יסכימו לצעד כזה. לכל היותר, נראה את השוטרים שוב מרכינים ראשיהם לבקש ברכה מהרבנים.

כך ייראה הסגר בחגים. חוסר המשילות, עלול להביא להפלת הקואליציה. כי לא רק אצל החרדים, גם בציבור הרחב יהיו הפרות משמעותיות של הסגר. כולם יגידו שמאז ומעולם ראו בספרו של בנט את התנ"ך לקורונה. ושם הרי לא מוזכר סגר.

הצעתי ההוגנת לבנט, שכבר מנסה להתחנף לחרדים באיחולי לימודים נעימים: על תעז אפילו לחשוב על סגר בחגים. כי לא יהיה סגר. תהיה אנרכיה רשמית. כי אף חרדי, אבל אף חרדי, לא יציית לסגר.  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו