משה עציון
משה עציוןללא קרדיט

ניצול השואה משה עציון בן ה-88, תושב קיבוץ נירים בעוטף עזה, נמצא ללא רוח חיים סמוך לקבר בנו זאביק עציון ז"ל שנהרג מפגיעת רקטה במבצע צוק איתן.

עציון הוא מוותיקי קיבוץ נירים, שורד השואה ואיש רב פעלים. הוא יובא למנוחות מחר (שני) בשעה 18:30 בבית העלמין בקיבוץ נירים.

עציון יצא בשעות הבוקר מביתו ומשלא חזר כעבור כמה שעות החלו חיפושים אחריו שהגיעו גם לבית העלמין המקומי, שם נמצא ללא רוח חיים על קברו של הבן.

אנשי קיבוץ נירים ספדו: "משה עמד בגבורה לא רק בשכול אלא גם בנסיבות חייו כניצול שואה. מאז מותו של זאביק, היה משה שקוע במאמץ אינסופי להיות ראוי למורשתו של זאביק כפי שהאמין וסיפר בעשרות מקומות ואירועים. עבור משה, מותו של זאביק היה עוד מכה ועוד ניסיון שהגורל העמיד בפניו כחלק מתקומת העם היהודי בארצו - והוא היה נחוש לעמוד בכל בראש מורם. משה נסך בכולנו גאווה ואמונה שהכל אפשרי".

"בשנה שעברה הוציאה לכבודו המשפחה ספר על חייו, מהילדות בקרקוב, הרעב בסיביר, המסע לארץ דרך טהרן וסופו בהשתקעות כאן בנירים. בכולם עמד בזכות אופיו האופטימי ויכולתו לקום מכל מכה שספג. שם הספר היה 'תמיד בדרך'. היום הסתיימה הדרך. קיבוץ נירים אבל עם משפחת עציון ונוצר את זכרו של משה".

כאמור, בנו זאביק עציון ז"ל שהיה רבש''ץ קיבוץ נירים נהרג בשנת 2014 מפגיעת מרגמה במבצע צוק איתן. היום מצוין יום השנה העברי לנפילתו של זאביק. באותה התקרית נפצע קשה גדי ירקוני, אז רכז המשק של נירים והיום ראש מועצת אשכול. ירקוני איבד את שתי רגליו.

השר לשעבר הרב רפי פרץ מסר: ''משתתף בצער משפחת עציון היקרה. מקרה קשה וכואב. ברוך דיין האמת''.