את כל יכולה
את כל יכולהצילום: שימוש חופשי

הזמרת והיוצרת טובה גדות סיימה את הפקת הפרויקט עליו עמלה כשלוש שנים – אלבום שכולו יצירה מקורית, עשרה שירים אותם כתבה, הלחינה וביצעה בעצמה.

"זה חתיכת מסע. שרק עכשיו אני מעיזה לסובב את הראש אחורה ולהסתכל על הדרך האדירה שעשיתי עם הקב"ה יד ביד", אומרת גדות.

"הכל התחיל בפרויקט הדסטארט לקליפ יחיד לשיר 'את כל יכולה', בהשראת רחל שלי, בתי הלוקה בתסמונת רט (Rett Syndrome), ובהשתתפותה. ההירתמות של הציבור, והתגובות, גרמו לי לדחיפה אדירה, פנימית, להמשיך ליצור, ולצאת תוך כדי למופע שקראתי לו 'שירת הדממה'. תוך כדי סבב בעשרות מקומות בארץ, המעיין התגבר, שיר הצטרף לשיר, מילים התחברו ללחנים, והרמתי ראש על פסגת ההר האימתני: הפקת אלבום מלא."

גדות מוסיפה: "הבעיה המרכזית, היא כמובן העלויות המטורפות. אבל שליחות היא שליחות. יצאתי לפרויקט שאפתני הרבה יותר והעזתי, לא בלי התחבטויות עזות, לשתף את הציבור שוב. כאן המקום להודות למאות התומכים על הסבלנות, תוך כדי נפילה חזקה בדרך עם חברת הפקה מסוימת, ואחר כך קורונה ומורכבויות של אמא לשבעה ילדים בהם רחל, שהטיפול בה הוא באמת פרויקט חיי."

האלבום מאגד עשרה שירים, שאת רובם שיחררה טובה ליוטיוב כסינגלים, אך גם שניים חדשים, "באמת רציתי" שיר באווירת אלול, ו"הנה הוא כאן" שמתאר את קושי ההריון ושמחת הלידה, שרק מי שרכשה את האלבום (בגרסה קשיחה או דיגיטלית, לבחירה) יכולה כרגע לשמוע. "אפרסם גם את השירים האלה, פשוט עוד לא הספקתי", היא אומרת, "אך אני בהחלט ממליצה לקנות ולהנות מהאלבום, בו ההאזנה היא באיכות גבוהה, וזה גם יעזור לי מאד לכסות אי פעם את העלויות", היא מוסיפה בחיוך.

"זהו מסע של אמונה בה', בלעדיו לא היה סיכוי להשמיע את הקול היחודי שלי ואת השליחות שאני מרגישה כה מחויבת אליה. לגשש באפילה, לחתור צעד אחר צעד, לוותר גם כשגל"צ רוצים להשמיע אותך, להיצמד למהות שהיא מנביעה את היצירה, ולכבוש את ההר. 'את כל יכולה' זה משפט שאמרתי לרחל שלי, אבל כנראה לקחתי ממנו קצת לעצמי, וזה, אולי, כל הסיפור של האלבום הזה, שמיועד לכל אישה ונערה באשר היא", חותמת גדות.