ישראל זעירא, יו״ר ומייסד ארגון ׳ראש יהודי׳, מסכם באולפן ערוץ 7 ארבע שנים למעבר לתל אביב וקורא לציבור להצטרף למשימה החשובה.

״אנחנו, משפחת זעירא, עברנו ממעלה חבר לפני כארבע שנים לתל אביב. היה לנו מצויין במעלה חבר, אבל הרגשנו שהשליחות בוערת בקרבנו ואנחנו חייבים לעבור לשם. אחרי הרבה שנים שזכיתי ללמד ושתלמידים היו מגיעים אחת לכמה חודשים אלינו הביתה, הרגשנו שצריך להעמיק את הקשר״, מסביר זעירא.

״אנחנו לא מתביישים לומר את המילה: שליחות, אנחנו רוצים להיות חב״דניקים ציוניים. תל אביב היא שליחות, זה לא קל למשפחה דתית לבוא לבד, בלי גרעין קהילתי וקהילה תומכת ואנחנו קוראים למשפחות לבוא כי עם ישראל מחכה לנו. הרבה אנשים שואלים אותנו למה לא הגענו עד היום״, הוא מוסיף.

לשאלה מדוע לא להצטרף לגרעין תורני קיים הוא עונה, ״לצד היתרונות של הגרעינים התורניים יש יתרונות בלהיות לבד. כשאדם צריך להסתדר לבד הוא קופץ למים ולדעתי הקפיצה הזו היא מנצחת. האדם גדל יחד עם השליחות ונהיה יותר מחובר לקב״ה ויותר כוחות שהיו טמונים בו״.

לזעירא לא ממש אכפת כשאומרים עליו שהוא פועל ל׳הדתה׳. ״קודם כל אנחנו גאים בהדתה שלנו ואומרים שהלוואי שכל הציונות הדתית תעסוק בהדתה. הבעיה שלנו היא שרבים מפחדים לעסוק בהדתה והתחלנו לגמגם ולהתנצל. אדם שרוצה להתקרב ליהדות, לשבת, לתורה, לתפילין, הוא מבקש ממך עזרה, חברותא, שתפתח בפניו את הבית ותראה לו איך נראית שבת. אין דבר כזה להחזיר בתשובה, זו אגדה. אנחנו מסוגלים ללוות אדם שרוצה להתחזק ולהתקרב בסביבה הטבעית שלו״.

לדעתו, יש צימאון גדול בתל אביב ליהדות. ״הביקוש קיים והוא עצום. הרבה פעמים הבעיה היא אצלנו בראש. אנחנו מפחדים לפתוח את הפה והציבור החילוני רוצה מאוד לשמוע אותנו, הוא מתעניין, קשוב וסקרן. הוא לא רוצה שיכפו עליו שום דבר וזה בסדר. אנחנו היום מרגישים כל הזמן שיש חירות מחשבתית בתל אביב. מדובר במקום שמאפשר. אנחנו מקשיבים, הם מקשיבים, יושבים ביחד בענווה ולא בהתנשאות. הצימאון הוא עצום ומחכים לאנשים כמונו״.

הוא מזמין אנשים נוספים להצטרף לשליחות בתל אביב. ״אנחנו בראש יהודי זוכים לגדול משבע לתשע משפחות במסגרת קמפיין. אנחנו רוצים שבכל שכונה בתל אביב יהיה שליח או שניים של ראש יהודי. זה חזון גדול ומצריך הרבה תרומות, אבל אנחנו מאמינים שכשמציבים חזון גדול מגיעים אנשים גדולים ותורמים גדולים״.

״למדנו לאורך השנים שצריך להכשיר את השליחים. יש הרבה מקום ללמוד גם כדי לא לעשות טעויות וגם כדי להאמין בעצמנו. נפתח בית מדרש שבועי בן ארבע שעות שבו נלמד ונחזק את חזון השליחות. אני מזמין את כל מי שרוצה להכשיר את עצמו לשליחות לבוא ולהצטרף לבית המדרש לשליחים שייפתח בראש חודש חשוון בתל אביב. גם אם אתם היום חברים בגרעין תורני בכל מקום, בואו תכשירו את עצמכם בדרך הנכונה לשיח עם עם ישראל״, מוסיף זעירא.

״גם אם אתם זוג צעיר, גם אם חיתנתם את כל הילדים, תבואו לתל אביב. נכון, ההוצאות הרבה יותר יקרות וצריך מסירות נפש, אבל לא תצטערו על הרגע שבאתם. תגלו את עם ישראל מחדש״, הוא מסכם.

להרשמה לבית המדרש לחצו כאן