אילת
אילת צילום: קובי פינקלר

בעיצומה של עונת החופשות הרותחת, ייערכו היום (שלישי) באילת יום בחירות לראשות העירייה, בעקבות עזיבתו של מאיר יצחק הלוי לכנסת מטעם "תקווה חדשה". הלוי כיהן בתפקידו הקודם במשך 18 שנה.

הבחירות המיוחדות הנערכות, כפי שקובע החוק 60 יום מאז עזיבתו של ראש העיר אילת את התפקיד, תופסות את התושבים בעיצומו של החופש הגדול, בחודש הכי חם בשנה והכי עמוס בתיירות. בימים אלה נרשמים 100 אחוזי תפוסה בבתי המלון, כל דירה פנויה הופכת לצימר, ויש עומס תחבורתי שמורגש בכל רחבי העיר בכבישים.

לפי הערכות של רבים מהתושבים, בשל ריבוי המועמדים לתפקיד והחשש שרבים לא ינצלו את זכות הבחירה, אף אחד מהמועמדים לא ישיג 40% מהקולות הכשרים כפי שקובע החוק, מה שיוביל לסיבוב שני, כפי שהיה בבחירות הקודמות.

מספר המתמודדים על המשרה הנחשקת של ראש עיריית אילת גבוה: שלושה גברים ואישה אחת. שניים מהם הם בעלי ניסיון קודם בניהול העיר, ושניים ללא ניסיון פוליטי.

אלי לנקרי, ראש העירייה בפועל, מי שכיהן במשך 18 שנה כממלא מקומו של הלוי וסגנו, מגיע לבחירות האלה עם ניסיון פוליטי רב והיכרות רבה עם מערכת השלטון המקומי.

גבי קדוש, ראש העירייה לשעבר שכיהן עשר שנים בתפקיד עד 2003, משמש כיום מנכ"ל של חברת השקעות ויזמות. הוא היה יועצו של רה"מ לשעבר נתניהו להתיישבות ולפיתוח מוניציפלי.

השלישי הוא יעקב קיסוס, בן 60, שמחזיק בשורה של עסקים, נדל"ן ומסחר. הרביעית היא הדס מילוא, ילידת העיר, שמשמשת מורה לחינוך מיוחד.