בתי משפט
בתי משפט צילום: איסטוק

אפרים (שם בדוי) קם מאושר באותו בוקר. יום כיף לפניו עם בני כיתתו בפארק גני יהושע בתל אביב. לו ידע איך יסתיים הטיול כנראה שהיה מוותר על היציאה אבל נבואה לא ניתנה לו.

בצהרי היום הוא עולה על אופניים מיוחדות המיועדות לכמה ילדים ביחד ומדווש לו להנאתו בפארק. הוא התיישב אפרים ראשון וההדרכה שקיבל הייתה להוציא את הרגליים קדימה מחוץ למסגרת, עצה שהתבררה בהמשך כגרועה במיוחד.

חולפות כמה דקות וחבר שבא מולו מתנגש בו בעוצמה. המכה הייתה כואבת מאוד, המהומה גדולה והוא פונה משם באמבולנס להמשך טיפול בבית החולים.

האבחון הרפואי העלה שאפרים סובל משורה ארוכה של שברים שמצריכות קיבוע וגיבוס לתקופה ממושכת בהם יהיה מושבת ויאלץ להיעזר בכיסא גלגלים כדי להתנייד ממקום למקום.

אין צורך לתאר את עגמת הנפש וסאת הייסורים הגדושה שהייתה מנת חלקה של המשפחה שקיבלה את הבן שיצא מאושר בבוקר לטיול כיתתי פצוע וחבול. הטלטולים הלוך ושוב, הקושי בכל תנועה והתסכול על האירוע שיכל להימנע בדרך הטבע אם ההדרכה הייתה מתבצעת במקצועיות ובאחריות.

בשלב מסוים הכירו בני המשפחה את עו"ד נתנאל רוט, המתמצא בדיני נזיקין, והבינו כי יש בידם לרכך מעט את המכה ואף לממן את ההוצאות הכבדות שנכרכו סביב האשפוז והשיקום של אפרים באמצעות תביעת נזיקין שתוגש לבית המשפט נגד חברות הביטוח של הגופים שהיו אמורים לדאוג לשלומו של אפרים.

בכתב התביעה המפורט שהגיש ציין עורך הדין את המגוון הגדול של הקשיים הפיזיים עמם מתמודד אפרים מאז הפציעה מה שהביא את השופטים לפסוק פיצוי כספי על סך 135,000 ₪ למשפחה. סכום נאה במיוחד שיסייע להם לשקם את אפרים ולהשיבו אל מסלול החיים השגרתי כיתר בני גילו במהירות האפשרית.

עו"ד רוט ציין כי בכל יום מתרחשים מקרים של פציעות ופגיעות שיש כתובת ברורה עליה מוטלת האחריות והנפגע זכאי לפיצויים שיכולים להסתכם בסכומים גבוהים שיש בהם כדי לסייע בשיקום ולרפד במעט את המכה. "חשוב בכל מקרה כזה להתייעץ עם עו"ד הבקי בדיני נזיקין שידע להנחות את הדרך המומלצת למצות את הזכויות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו