גניבת רכב. אילוסטרציה
גניבת רכב. אילוסטרציהצילום: PIXABAY

גניבת כלי רכב בישראל, הפכה למציאות שכיחה למדי, כשממוצע גניבות הרכב רק עולה עם השנים. בסופו של דבר, מדובר בכלי תחבורה שהשקענו בו כסף רב והוא משמש אותנו באופן יום יומי, כך שהצורך בהגנה מיטבית עליו הפך לנחוץ ביותר. כדאי שתכירו היטב את פתרונות המיגון הקיימים

גניבת רכבים בישראל

מספר כלי הרכב בישראל עולה בהתמדה עם השנים, כשאנחנו למעשה הופכים לתלותיים בכלים אלו, המשמשים אותנו באופן תדיר ויום יומי, לנסיעות לעבודה, נסיעות משפחתיות וצרכים שונים.

לצערנו, בד בבד עם העלייה בכלי התחבורה, גם ממוצע גנבות כלי הרכב בישראל עולה בהתמדה עם השנים, כשמדובר למעשה בגניבות של כ-10,000 כלי רכב בשנה, אשר שוויים הכולל מגיע לכ-836 ₪ בשנה. בשל עובדת היותם כלים מרכזיים ושימושיים בחיינו, מציאות זו של גניבות כלי הרכב בישראל הפכה למצוקה מהותית, המצריכה פתרונות איכותיים ומתקדמים.

שיטות הגניבה הקיימות

מקובל לחשוב כי גניבת רכב משמעה פריצה לרכב, אשר אכן מהווה חלק ממספר לא מבוטל של מקרי גניבה, אך בפועל, קיימים עוד מגוון שיטות לגניבת הרכבים, שכדאי שנכיר אותן. בין השיטות הפופולאריות והמתקדמות כיום, נכללת שיטת שכפול המפתחות הרכב והקוד שלו. הציוד הנדרש לשכפול הוא זמין ונגיש מאוד, ומאפשר גניבה פשוטה ומהירה. בנוסף, קיימות שיטות נוספות כגון – תקיפה אלימה של הרכב, גניבת רכב מונע ואף גניבת המפתחות מבית הלקוח.

אילו פתרונות הגנה קיימים?

כאמור, שכיחות הגניבות המתגברת הביאה לפיתוחה ושכלולה של מערכת בטיחות לרכב, כמו גם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים נוספים, להגנה על סוגי כלי הרכב השונים. פתרונות אלו נחלקים ל – מערכות מיגון ומערכות התראה.

מערכת מיגון לרכב - באמצעות פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים, קיימים כיום מגוון אמצעי מיגון לרכב, המאפשרים להפחית בצורה ניכרת את אפשרות הגניבה לרכב, באמצעות מניעת התחברות למחשב הרכב והגנה מפני השתלטות על שקע ה-OBD.

מערכת התראה לרכב – מערכת זו משתמשת בחיישני תנועה, המתריעים אם הרכב זז ללא ידיעתנו. חיישן תנועה זה משמש גם את מערכת איתור לרכב, כשלמעשה, מכשיר איתור לרכב נעזר גם במערכת ה-GPS המובנית, כך שניתן לזהות בקלות ובמהירות היכן הרכב נמצא בכל רגע נתון.

פתרונות הגנה גם לרכבים "בעייתיים"

אופנועים וטרקטורונים מהווים כלי רכב הקלים יותר לפריצה וגניבה, ועל אף שהם מהווים אחוז קטן מסך כלי הרכב הקיימים בישראל, הרי שאחוזי הגניבה שלהם גבוהים ביותר. אך גם לרכבים "בעייתיים" אלו, הומצאו פתרונות הגנה מתקדמים ביותר.

בין פתרונות מתקדמים אלו, שפותחו על ידי אקילס סיסטם, ניתן למצוא את מערכת איתור לאופנוע, המאפשרת את קבלת מיקום הכלי 24/7. כמו כן, איתורן לאופנוע או אזעקה לטרקטורון, בכל מקרה של ויברציה, או חבלה בכלי, מאפשרת לכם להיות מודעים היטב לכל ניסיון גניבה.

למידע נוסף: אקיסלס - מיגון ואיתור כלי רכב