מראה
מראהצילום: ISTOCK

שרה אברמוביץ היא מנבחרת המאמנים של פרויקט 252, ומחר היא תמסור את האימון השבועי במסגרת התכנית. היא קוראת לעצמה מאמנת 'בשיטת המראה'.

תסבירי לנו קצת על עצמך ועל השיטה הזו, בטח את לא מכוונת למראה החיצוני

"אכן. אני מדברת על היכולת שלנו לבחון את מה שקורה סביבנו על פי מה שמתחולל אצלנו ולא הפוך. כלומר, להבין שיש בנו איזו מראה פנימית בתוכנו שמחזירה את קרני הרגשות שאנו חווים - הלאה מאיתנו, אל אלה שעומדים מולנו, אם הוא כועס - זה כי הוא כעסן, אם משהו לא מסתדר - זה כי הוא שונה. שהוא ילך, שהוא ישתנה. אנו צריכים יותר להביט אל עצמנו ולהבין שהפרשנות לכל מה שאנו חוויים - נמצאת בתוכנו."

אז איך פרקטיקת האימון שלך? יש מראה גדולה במרכז החדר?

"אז אני מאמנת אישית לרווקות", מציינת אברמוביץ, "ואני מביאה אל תוך שיטת הליווי גישה שמשלבת מגוון כלים לאימון אישי, אני קוראת לזה מראה כמובן על בסיס ההנחה שאנו צריכים להביט פנימה ולגלות דברים על עצמנו בכדי לפתור חסמים שאנו נוטים לייחס לסביבה, בנוסף המילה 'מראה' מתמצתת בר"ת את עיקרי הגישה: מ'ה, ר'וצה, א'ת, ה'צלחה - ה'תמדה שזה למעשה עיקר המיקוד שלי, את במרכז - ומשם אנו מגיעים למימוש השאיפות והמטרות שלך".

בנוסף לכל זה את גם מביאה לגישת הטיפול שלך הרבה ניסיון אישי, נכון?

"נכון מאוד, אני עצמי התחנתי בגיל 34, ואני לא ממליצה לאף אחת להגיע לגיל הזה. סחבתי איתי קשר שלא באמת היה נכון לי אבל מאוד רציתי אותו באותה תקופה. אני זוכרת שהבחור אמר לי 'זה נכון טקטית אבל לא יעבוד אסטרטגית'... אבל הוא לא הצליח לשכנע אותי ואני לקחתי אותו איתי בראש הרבה שנים. היום במבט לאחור אני יודעת שזו הייתה טעות וזה נבע מהמקום שהרגשתי נחיתות מול מישהו שכביכול לא אוהב אותי. היה בזה משהו שלא יכולתי להשלים איתו ולכן גררתי את זה המון זמן. לבסוף כשעזבתי אותו ה' ממש האיר את עיני, נפגשתי עם בעלי. הוא היה בחור בן 38, נפגשנו פעם אחת - ופשוט ידעתי שזה הוא! מין תחושה פנימית חזקה ובטוחה כזאת".

"היו בו הרבה תכונות שאהבתי, הנעימות, השקט הפנימי והביטחון שמאוד הקרינו עלי עוצמה. ויחד עם זאת, לאחר החתונה פתאום לא הרגשתי את כל אותם דברים שהרגשתי לפני כן. מצאתי את עצמי לעיתים מאוכזבת מסיטואציות שלא ענו על הציפיות שלי או התרחשו כמו התסריט שהיה לי בראש. אתם מכירים את זה, מיד יש לנו סרטים בראש על מה לא בסדר, ואולי הוא לא אוהב אותי, ואולי הוא לא בדיוק כל מה שחשבתי עליו מראש, וכו' .."

"אבל אז קיבלתי את ההארה הפנימית הזו, שלא כל מה שקורה קשור אליו. התחלתי להבין איך להסתכל במראה הפנימית שלי אל תוך עצמי ולמצוא שם תשובות למה שקורה סביבי, ומהרגע הזה הכל היה הרבה יותר פשוט..."

במסגרת ההדרכה השבועית, אברמוביץ תמסור מחר בערב אימון מיוחד לחברי פרויקט 252 בנושא: "נמאס לך כבר לצאת למפגשים? 3 סודות שיעשו לך את זה אחרת"

עדיין לא בפרויקט? הצטרפו אלינו >

שרה אברמוביץ
שרה אברמוביץצילום: שימרית בנימין