הדמיית ההנגשה במערת המכפלה
הדמיית ההנגשה במערת המכפלה צילום: א. סטודיו בשיתוף קזס אדריכלים

פרסום ראשון: למרות שהעבודות להנגשת מערת המכפלה כבר החלו השבוע (ראשון), משרד התיירות ביקש לפתע להקפיא את עבודות ההנגשה והשיפוץ.

לטענת משרד התיירות, העבודות בשטח מתמקדות רק בסוגיית ההנגשה בשעה שיש לנצל את העבודות בשטח בכדי להפוך את האתר למותאם יותר גם בפן התיירותי.

בתחילת השבוע הבא יתקיים דיון מיוחד בועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ רם בן ברק בעקבות פניית משרד התיירות בדרישה להקפאת העבודות.

באם תתקבל דרישת משרד התיירות להכניס שינויים בתכניות ההנגשה, משמעות הדבר שעבודות ההנגשה הנוכחיות יבוטלו ותהליך ההנגשה יחזור צעדים רבים לאחור עד להפקת האישורים הנדרשים מחדש בהתאם לתכניות השונות.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אסור לעצור ואפילו לעכב ביום את עבודות ההנגשה. לא ייתכן שפקיד יחליט למנוע חופש פולחן וחופש תנועה ממאות אלפי מבקרים ומתפללים במערה. אני קורא לשר התיירות להודיע על המשך של הנגשת המערה כפי שאושרה על ידי כל הגורמים המוסמכים כולל בבתי המשפט השונים. ניסיון עיכוב של ההנגשה יכול למנוע לשנים רבות את הנגשת המקום".

ח"כ קטי שטרית (הליכוד), ממובילות המאבק להנגשת מערת המכפלה, מסרה: "לא ייתכן. היום ביקרתי במערת המכפלה כדי לעקוב מקרוב אחרי עבודות ההנגשה ופגשתי את האזרחים הרבים המבקרים שם ומתרגשים מהאפשרות שגם בעלי מוגבלויות ייהנו מזה. אסור לעכב אפילו ביום אחד את העבודות".

"פניתי ברגע זה לשר התיירות יואל רזבוזוב בפנייה דחופה לאפשר את המשך העבודות ולמצוא פיתרון אחר שלא ימנע מהעבודות להימשך. העיכוב בתחילת העבודות כבר חצה כל גבול ולא ייתכן שתמשיך הפארסה הזאת שתמנע את חופש התנועה והתפילה במקום הקדוש הזה. הנגשת המערה אושרה ע"י כל הגורמים ולאחר שעברה את כל הוועדות והבירוקרטיה. אני לא אאפשר לעבודות להיפסק ואמשיך להילחם כפי שעשיתי בשנתיים האחרונות", כך ח"כ קטי שטרית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו