הרב אברהם דב אוירבך
הרב אברהם דב אוירבך צילום: שלומי כהן

השבוע הלך לעולמו הגאון הרב אברהם דוב אוירבך אב"ד טבריה ובנו של הגאון הרב שלמה זלמן אוירבך, בישיבת ההסדר כרמיאל קיימו הספדים מרגשים לזכרו.

"דמות מיוחדת של תלמיד חכם גדול בתורה, בעל מאור פנים וגאון בפשטות הליכותיו. הייתה דמותו של הגאון הרב אברהם דוב אוירבך זצ"ל אב"ד טבריה שנפטר השבוע לאחר ייסורים קשים", אומרים בישיבה.

הרב זצ"ל נולד בשכונת שערי חסד בירושלים, לרב שלמה זלמן אוירבך, למד בישיבת עץ חיים והחל משנת תשי"ב בישיבת סלבודקה בבני ברק. נישא ליפה מרים, בתו של הרב אשר זאב ורנר, אב"ד טבריה וחסיד סלונים.

לאחר נישואיו התגורר בירושלים ולמד בכולל של הרב רפאל רייכמן. בשנת תשי"ח (1958) לאחר פטירת חותנו, נבחר הרב אוירבך לכהן תחתיו

"כל הציבורים מצאו אצלו גדולה בתורה בתורה ואהבת ישראל שאין כמותה, דלת ביתו הייתה פתוחה באהבת ישראל אמיתית לכל פונה ללא קשר לצבע הכיפה שעל ראשו או לקיומה".

בפתיחת זמן אלול בישיבת ההסדר כרמיאל התייחדה הישיבה עם זכרו. בדברים שנשא הרב אלעזר נאה רב היישוב קשת ור"מ בישיבה, סיפר הרב נאה על התייעצויות רבות הלכתיות ורוחניות עם הרב אוירבך זצ"ל, שהיה מלווה את רבני היישובים בגולן ובגליל כולו.

מעבר ליושר ולתקיפות ההלכתית היה ביתו פתוח לכלל ישראל תמיד בחום, תמיד באהבה גדולה. ראש הישיבה הרב יעקב ידיד הזכיר כי הסתלקותו של גדול בישראל היא אבדה ציבורית ולא פרטית, וחסרון הציבור יתוקן רק בלימוד ומימוש תורתו ומידותיו בחיינו, כלשונו.

בישיבת הגולן שבחיספין בה מסר הרב אוירבך זצ"ל שיעור שבועי יצאו כלל תלמידי הישיבה למסע הלוויה שנערך בטבריה, במלאת 30 יום לפטירתו תערוך הישיבה יום הספדים והתעוררות לזכרו.