משפחת וינברג מגיעה לישראל
משפחת וינברג מגיעה לישראל צילום: יח"צ

כשמאיר ווינברג החליט לעלות ארצה בגיל 18 על מנת לשרת בצבא ולהצטרף למסלול הסדר בישיבת ההסדר לב התורה בבית שמש, הוא לא חלם שאותה החלטה תשנה את חייו ואת חיי משפחתו מהקצה אל הקצה.

בעת שמאיר, כיום בן 20 ובשלב שירותו הצבאי, שהה בחופשת הקיץ בבית הוריו שבטורונטו, הפתיעו אותו ההורים בהחלטה להצטרף אליו בדרכו לארץ, על מנת לעשות עלייה. בזמן שהוא יחזור לישיבה, ייגשו הוריו למשרד הפנים על מנת לקבל את תעודות הזהות החדשות שלהם, ובכך יהפכו לתושבי ישראל.

אביו של מאיר, משה ווינברג סיפר, "תמיד חלמתי לעלות לארץ, עוד בהיותי תלמיד ישיבת בני עקיבא בטורונטו, אך הדברים הסתדרו כך שנשארתי בקנדה והקמתי משפחה. כיום המצב בחוץ לארץ הולך ומתדרדר, ואינו מאיר פנים ליהודי קנדה. ברגע שמאיר עדכן אותנו בהחלטה לחזור לשיעור ב' בישיבה, ולבצע שירות צבאי, החלטנו להתחיל להתארגן ולעלות לארץ - והנה ברוך השם אנחנו פה".

יחד עם הוריו, הגיעו לארץ אחיותיו של מאיר, חנה, דניאלה וחיה - שההתרגשות נכרה בפניהן לקראת המעבר לארץ וההשתלבות החינוכית והחברתית המצפה להם. "אני בטוחה שארץ ישראל היא המקום הטוב ביותר ליהודי, המדינה הזו יותר טובה מכל מקום אחר בעולם", אומרת האחות דניאלה. "מאיר הוא הגאווה של המשפחה, גם תלמיד חכם וגם חייל בצבא ההגנה לישראל".

"אפשר לחשוב שאנחנו גרים בארץ כבר עשרים שנה" אומרת ג'יליאן ווינברג, אמו של מאיר. "מאיר הגדול בצבא, חנה תתחיל בקרוב את השירות הלאומי שאליו נרשמה עוד בקנדה, דניאלה מתחילה אולפנה וחיה כבר רשומה לבית ספר אהבת ישראל בבית שמש. שמחים שהגענו לפה, הגשמנו את החלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו