הרמטכ"ל עם מפקד פיקוד העורף
הרמטכ"ל עם מפקד פיקוד העורף צילום: דובר צה"ל

פיקוד העורף יגייס בימים הקרובים 600 חובשים במילואים לקראת הרחבה אפשרית של חיסוני האוכלוסייה לגילים 40 או 50 ומעלה במנה השלישית.

הצוותים יקחו חלק במבצע לבדיקת יותר ממיליון ילדים ונערים בכניסה למוסדות החינוך.

מפקדת אלון של פיקוד העורף להתמודדות עם מגפת הקורונה תפעיל כאלף חיילים בתפקידים שונים, בהם חוקרים אפידמיולוגיים ומאות חיילים וקצינים, רובם ככולם במילואים, בתפקידי חובשים ונציגי פיקוד העורף.

"יש לנו היענות מרשימה ושיתוף פעולה מוצלח במגזר החרדי, ההורים נרתמים ושולחים את ילדיהם להיבדק סרולוגית לפני הכניסה ליום הלימודים", אמר הבוקר (יום ה') בשיחה עם כתבים, קצין בכיר בפיקוד העורף.

"גילינו עד כה כי כ-20% מהנבדקים נושאים נוגדנים לנגיף, ולכן התלמידים האלה קיבלו תעודת מחלים וממשיכים בשגרת הלימודים. "זה מהלך שאפתני לביצוע בכל בתי הספר בארץ אך נתחיל ביסודיים ונתרחב גם לחטיבות הביניים ולתיכונים".

בנוסף לגיוס אנשי מילואים ליחידות הקישור ברשויות המקומיות, פיקוד העורף יפתח מחדש את יחידות הסיוע לבתי החולים ובנוסף חיל הרפואה צפוי כבר בימים הקרובים לפתוח שתי מחלקות אשפוז בבתי חולים אזרחיים, כפי שהיה בעבר ברמב"ם בחיפה.

כמו כן יפעיל פיקוד העורף את פרויקט "אנשי חיל", שבמסגרתו יושקעו תקציבי הסברה, כוח אדם וסלי מזון לנתמכי רווחה לתמיכה ברשויות המקומיות להתמודדות עם נגיף הקורונה.

"מפקדת אלון הוקמה בהתחלה מאפס וכיום היא מכונה משומנת. התחלנו עם 20 אלף בדיקות ביום, הגענו ל-130 אלף ותכף נגיע ל-150 אלף בדיקות ביום. יש לנו שלושה מלונות בידוד והחלמה מקורונה שמיועדים בעיקר לזרים שמגיעים ארצה, מנוהלים על ידינו אך מתופעלים, כמו מתחמי הבדיקות, על ידי חברות אזרחיות. לא נצליח ללא שיתוף פעולה מהאוכלוסייה ואנו פועלים למימוש מדיניות הממשלה – לחיות בנוכחות הקורונה".