גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן פנה במכתב תלונה חריף למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון בהמשך לירי הרקטות מלבנון לעבר ישראל בשבוע שעבר ובהמשך לשחרורם המהיר ממעצר של ארבעת מחבלי חיזבאללה האחראיים לירי לעבר ישראל.

"ההחלטה לשחררם מוכיחה את השליטה של איראן ושל חיזבאללה על הממשלה בלבנון, ומדגישה שוב שההתעלמות של לבנון והקהילה הבינ״ל מפשעי חיזבאללה עלולה להמיט אסון כבד על המדינה כולה", אמר ארדן.

הוא הוסיף כי "שחרור ארבעת המחבלים מריח כמו החלטה פוליטית אומללה, ומוכיח את שליטתה של איראן ושל חיזבאללה על השלטון בלבנון. יתר על כן, היעדר הענישה מעודד התקפות נוספות על ישראל, ומסכן מאוד את היציבות האזורית".

"בהקשר זה, חשוב לזכור כי התקפות מסוג זה, שבוצעו מתוך אזורים מיושבים תוך שימוש בתושבי לבנון כמגנים אנושיים - מעמידות בסכנה לא רק את אזרחי ישראל, אלא גם את אזרחי לבנון. כפי שכבר אמרתי לא פעם, התקפות הטרור של חיזבאללה וממשלת לבנון, שלא עושה דבר כדי למנוע אותן, ימיטו אסון כבד על מדינת לבנון כולה".

"אני דורש שוב ממועצת הביטחון לגנות את ההפרות החמורות האלה של החלטה 1701 ואת ממשלת לבנון על התנהלותה הקלוקלת ועל חוסר הפעולה המתמשך שלה בנושא", דברי ארדן.