קורונה
קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

על פי הערכות המומחים, בעוד כחודש אנו צפויים למספר מפוקפק של 200 מתים ליום אם בממשלה לא יצליחו לבלום את התפשטות המגפה.

למרות זאת, פרופ' גילי רגב יוחאי אמרה ב-103FM שהיא אופטימית. "נוכל לראות את השפעת מנת הדחף לבני ה־60 ומעלה בעוד שבועיים-שלושה במיגור המגפה. אם מה שאני מקווה יקרה, אני חושבת שלא נגיע למספרים הנוראיים האלה".

נכון להיום, יש בישראל מעל למיליון אנשים שטרם התחסנו במנת החיסון הראשונה והשנייה. "רובם אנשים יותר צעירים, לכן הם פחות בסכנה. כרגע אצלנו שוכבת סרבנית חיסונים שממתינה להשתלת ריאה, במצב קשה, מחוברת לאקמו. גם הם מגיעים לזה, גם אם הם צעירים יותר", היא אומרת.

הממשלה אמנם נוקטת בגישת 'חיים לצד הקורונה', אך ברור לכול כי אם לא יחול שינוי מהותי במגמת התחלואה, לא יהיה מנוס מלהטיל סגר. "אני מקווה שלא נגיע לשם", אמרה פרופ' רגב, והוסיפה: "כשסוגרים את האוכלוסייה בבתים, ודאי שזה עוזר, כי כשאין מגע אין הדבקות. השאלה כמה הדבר הזה יקרה, כי אנשים פחות ופחות ממושמעים והנזקים שלו ברמה הבריאותית מאוד כבדים".

עוד באותו נושא:

כמו כן, שיתפה: "אני יודעת שלא רוצים להגיע לסגר. אני רוצה להיות אופטימית שהחיסונים יעזרו ושהמיליון שלא התחסנו במנה הראשונה, לפחות בחלקם ילכו ויתחסנו. אני מאמינה באחריות אישית של אנשים, אחרת אי אפשר לצאת מזה בדרך אחרת. אין ספק שאין מספיק אכיפה, וצריך לאכוף במקומות שצריך". בסיום השיחה התייחסה לאפשרות להגדיל את מעגל המתחסנים לילדים בני 6 ומעלה, והמליצה "לחכות לתוצאות של פייזר. תופעות הלוואי יכולות להיות אחרות, לא הייתי ממהרת. כשה־FDA יאשר להוריד את גיל החיסון, גם אצלנו זה יקרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו