בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סקר שפורסם בעיתון 'ישראל היום' ונערך השבוע באמצעות מכון "מאגר מוחות" מעלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד היה עולה ל 32 מנדטים וגוש הימין כולו, כולל ימינה, היה מקבל 62 מנדטים. תקווה חדשה בראשות גדעון סער לא היתה עוברת את אחוז החסימה.

הסקר נערך השבוע בקרב 504 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל וטעות הדגימה עשויה לנוע עד 4.4% מהתוצאה, למטה או למעלה.

מפלגת השלטון ימינה מקבלת 8 מנדטים. זאת לעומת 9 מנדטים שקיבלה בסקר האחרון מחודש יולי ו-7 מנדטים שקיבלה בבחירות. למעט תקווה חדשה, שכאמור לא עוברת את אחוז החסימה, התמונה נותרת יציבה למדי: העבודה עם 6 מנדטים, כחול לבן מקבלת 10, יש עתיד 18, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, ש"ס 8, מרצ 6, הציונות הדתית 7, רע"מ עולה ל-5 והרשימה המשותפת מקבלת 6 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה נתניהו, אף שירד למעמד ראש האופוזיציה, ממשיך לככב בראש הרשימה עם 51% הסבורים כי הוא המתאים ביותר. יאיר לפיד במקום השני עם 23% התאמה ואילו ראש הממשלה שמכהן כבר חודשיים בתפקיד, נפתלי בנט, זוכה ל-12% התאמה בלבד. גם בקרב מצביעי ימינה מוביל נתניהו על פני בנט. 44% ממצביעי ימינה סבורים כי נתניהו הוא הראוי ביותר ורק 34% אמרו כי המתאים הוא יו"ר המפלגה שבה בחרו.

בניגוד לתוצאות שהיו מתקבלות, סביר להניח, לו הסקר היה נערך לפני חודשיים, הציבור היום בישראל מוטרד מאוד מהעלייה בתחלואה. 67% אמרו כי הם מוטרדים או מוטרדים מאוד מהעלייה בתחלואת הקורונה. 21% אמרו כי הם מוטרדים במידה בינונית. 12% השיבו כי הם לא מוטרדים או כלל לא מוטרדים.

ומה עמדתו של הציבור בנוגע לסגר בחגים, אם ההתפרצות הנוכחית לא תיבלם? 45% סבורים כי יהיה זה נכון להטיל סגר במקרה כזה, 36% סבורים שלא ו-19% השיבו שהם לא יודעים.

אחרי שהודיע השבוע מנכ"ל משרד האוצר כי מתווה החל"ת שהיה בממשלה הקודמת לא יחזור על עצמו אם יוטל סגר, מתברר כי הציבור ממש לא סבור שהוא צודק. 76% השיבו כי יש להחזיר את מתווה החל"ת. רק 24% אמרו שלא.

הדיבורים על סגר אפשרי מביאים איתם חשש לפגיעה כלכלית כתוצאה מההתפרצות הנוכחית. 41% אמרו כי הם חוששים או חוששים מאוד לפגיעה כלכלית. 31% אמרו כי חששם הוא "ככה ככה, במידה בינונית" ואילו 28% אמרו כי הם לא חוששים או כלל לא חוששים מפגיעה כלכלית שתגיע בעקבות גל התחלואה הנוכחי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו