אליעז כהן
אליעז כהן צילום: עצמי

אליעז כהן, תושב כפר עציון, משורר ופעיל שמאל, שמח על החלטת שר הביטחון בני גנץ לאשר בנייה של כ-1000 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C.

"משמח מאוד מאוד", הגיב כהן בחשבון בפייסבוק שלו וסיפר כי "מאמץ משותף בן שנים רבות שלנו, קבוצה של פלסטינים ומתנחלים, לקבלת אישורי בנייה לפלסטינים בשטחי C, קיבל התקדמות משמעותית, לקראת דיוני ועדת-התכנון העליונה של המינהל האזרחי בשבוע הבא.

''כפי שפורסם, שר הביטחון בני גנץ אישר עקרונית הפקדת תכניות בנייה לכ-1000 יחידות דיור בחמישה כפרים פלסטינים המחכים לכך זמן ממושך מאוד".

אחד הכפרים, חירבת-זאכרייה, הנמצא בלב גוש-עציון, הינו כפר קטן שמשמש גם כמרכז החיים של חמולות נוספות הגרות במערב גוש-עציון. לדברי כהן ''החיים בכפר נעשו קשים עד בלתי-נסבלים בשנים האחרונות, בלי אישורי תכנון ובנייה. קבוצה של מתיישבים ישראלים תושבי האיזור פועלת כבר החל משנת 2009, בשיתוף גורמים שונים, אזרחיים וצבאיים, לאפשר לתושבי חירבת-זאכרייה והאיזור תנאי-מחיה סבירים יותר.

''מרקם החיים הידוע באיזור, מאפשר את התנאים לסולידריות בסיסית בין האוכלוסיות, הרבה מעבר למה שמתקיים בשאר שטחי יהודה ושומרון''.

אליעז כהן טען כי אישורי הבנייה הם ברכה גדולה לרווחת כל תושבי האיזור, "מקווים שהפעם, לאחר תקוות שנכזבו בעבר כבר מספר פעמים, הגורמים המופקדים על האזור, צה"ל והמינהל האזרחי, אכן יממשו את האחריות המתבקשת ויעניקו את החמצן החיוני הזה להמשך החיים המשותפים כאן. אלול עכשיו, זמן להתעורר ולתקן''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו