חיסון נגד קורונה
חיסון נגד קורונהצילום: רויטרס

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש קיבל את המלצת הצוות המייעץ לחיסוני קורונה לחסן בחיסון שלישי אוכלוסיות מגיל 50 ומעלה, עובדי מערכת הבריאות, חולים בעלי גורמי סיכון לתחלואת קורונה קשה, אסירים וסוהרים.

המנכ"ל עדכן את מנכ''לי קופות החולים בהחלטתו, והחל מהיום (שישי) גילאי 50 ומעלה יכולים לפנות לקופות החולים להתחסן או לתאם תור לחיסון שלישי.

הבוקר נמשכים דיונים לגיבוש ההנחיות הסופיות ביחס לאוכלוסיות השונות.

שר הבריאות ניצן הורוביץ יגיע בשעה 12:00 למרכז הרפואי מאיר בכפר סבא ויהיה ראשון המתחסנים במנת חיסון שלישית בשכבת גיל זו. לאחר החיסון ימסור השר הורוביץ הצהרה לתקשורת ויענה לשאלות העיתונאים.

ראש הממשלה נפתלי בנט ברך את מומחי הצוות לטיפול במגפות על המלצתם לחסן בחיסון שלישי, ואמר כי זו ההחלטה הנכונה למען בריאות אזרחי ישראל. ''חברי הצוות שקדו במקצועיות וביסודיות, והגיעו למסקנה כי החיסון השלישי לבני 50 ומעלה ולצוותים הרפואיים הוא יעיל ונכון.

''המבצע לחיסון בני 60 ומעלה היה הצלחה גדולה, עם יותר מ-750,000 מתחסנים עד כה, וכעת אנו ממשיכים לשלב הבא. זהו צעד חשוב במאבק נגד מגפת הדלתא''.

בנט קרא לכל מי שמעל גיל 50 - "התייצבו כבר מחר בבוקר. צאו להתחסן. מדובר בהצלחת חיים. זה בידינו. ביחד עם משרד הבריאות, הבאנו כמות גדולה של חיסונים לישראל על מנת לאפשר פעולה מהירה של חיסון הציבור והגנה עליו מפני זן הדלתא.

''ברכותיי גם לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ׳ נחמן אש, ולכל אנשי מערכת הבריאות על עשייתם המסורה ועל המנהיגות שהם מגלים בתקופה מורכבת זו. נמשיך את הטיפול במגפת הדלתא בצורה יסודית ואחראית. נשמור על החיים ועל שגרת החיים, עם איזון בין צרכי הבריאות לצרכי הכלכלה ופרנסת אזרחי ישראל. ויחד - ננצח'', אמר ראש הממשלה.