חיים רמון
חיים רמון צילום: Yossi Aloni/Flash90

שר המשפטים לשעבר חיים רמון שוחח עם ניסים משעל ב-103fm, והגיב על הצהרת השרה לשעבר מירי רגב כי בכוונתה להיות ראשת ממשלת מזרחית ראשונה בישראל.

רמון התייחס למוצאם של ראשי ממשלת ישראל בהווה ובעבר, ואמר: "החברה הישראלית בנושא הזה לא מצליחה, לצערי הרב, שיהיה ראש ממשלה ממוצא מזרחי". הוא העריך כי "זה יקרה בקרוב".

מנגד, ציין רמון כי במפלגת הליכוד "כרגע כל המועמדים הריאליים לראשות הממשלה, לרשת את נתניהו, הם אנשים ממוצא אשכנזי. גברים אשכנזים".

השר לשעבר רמון הביע את דעתו על ניהולה של הממשלה את המאבק במגפת הקורונה, ואמר: "המספרים לא משקרים. הממשלה התעכבה בהטלת מגבלות. כל המומחים אמרו 'אנחנו בפתח גל רביעי', והייתה שאננות, היה עיוורון, הייתה איוולת. ניסו לחיות לצד הקורונה תוך פנייה לציבור".

"היינו במקום הכי נמוך כמעט במספר המתים מקורונה בעולם, עכשיו אנחנו מקום חמישי בעולם וכל זה קרה בחודשיים. כל זה מבלבול, חוסר מעש וחוסר יכולת. ההחלטה הנכונה היחידה היא לאשר את מנת הדחף".

רמון הביע את דעתו על האפשרות שלא יהיה מנוס אלא להטיל סגר במהלך חגי תשרי נוכח התחלואה הגואה: "חודש ספטמבר יהיה שחור, אולי נצטרך סגר כי עלולה להיות ספיקה של מערכת הבריאות". רמון תקף את ראש הממשלה נפתלי בנט, והצהיר: "אם יהיה סגר, בנט חייב להתפטר אם יישאר בו גרם מינימלי של הגינות. אם יהיה סגר, זה כישלון קולוסלי וכישלון אישי של בנט. אף אחד מהשרים לא רוצה לעמוד לצדו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו