פרופ' גבי ברבש
פרופ' גבי ברבשצילום: חדשות 12

חברי ועדת הצוות לטיפול במגיפות החליט אמש (ה') להמליץ לבני 50 ומעלה להתחסן במנה השלישית נגד נגיף קורונה, זאת לצד צוותים רפואיים בכל הגילאים, בעלי מחלות רקע, אסירים וסוהרים. האם מנת הדחף תעצור את שיעורי התחלואה המשתוללים?

פרופ' גבי ברבש שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והביע את דעתו על הדברים: "יש לנו גל רביעי, זה ברור. התקווה היחידה שיש לי היא אם אנשים ילכו להתחסן. אני לא יודע אם הולכים לסגר, אין לי מושג מה יהיה. יש הרבה שיקולים בהחלטה על סגר, נראה מה החיסון השלישי יעשה, אלו דברים שיכולים לשנות את התמונה מן הקצה אל הקצה".

"בעוד שבועיים, נהיה עם פי שניים יותר מאומתים וחולים קשה", העריך ברבש והוסיף: "אני לא יודע עד כמה הסגר יהיה יעיל. מה שפטר אותנו מהגל השלישי לא היה הסגר אלא החיסונים. אני לא יודע מה הממשלה תעשה. במקום הממשלה, הייתי עושה צעדים אחרים לפני חודש אבל לא עשו אותם, ועכשיו אנו נמצאים היכן שאנו נמצאים".

בהמשך, הביע את דעתו על המסרבים להתחסן נגד הנגיף: "אי אפשר לחסן אנשים ללא רצונם. אנו מהססים להטיל חובת התחסנות, וחלק לא מתחסנים כי לא בא להם וזה לא מספיק. אני חושב שההחלטה על שנת הלימודים תיפול לקראת ספטמבר, צריך לראות מה יהיה המצב מבחינת התחלואה, ואז לקבל החלטה.

''אני חושש שנתחיל להיות יותר תחלואה בילדים. אני חושב שאפשר לחסן את הילדים בבתי הספר, היחידה שמתנגדת לכך היא שרת החינוך".